Seyahat Tutkunlarına Özel: 9 Ülke 9 Sıradışı Akşam Eğlencesi

Yaz mevsimi yaklaşıyor, durun durun yaklaşmak ne demek koşuyor hatta! Hal böyle olunca da seyahat planları da bir bir ‘Gidilecek Yerler’ listesinde yerini alıyor. Planınız nedir bilmiyoruz ama yolunuz aşağıdaki yerlerden birine düşerse, akşam keyfinize #iyigelecek bazı önerilerimiz olacak.

1- Arjantin‘deyiz… Bir akşamınızı tangoya ayırın.

tango

2- Yunanistan‘dayız… Dünyanın gelmiş geçmiş en güzel açık hava sinemalarının olduğu yer. Eğer Yunanistan seyahati yapacaksanız, bir akşamınızı bu benzersiz keyfe ayırmanızı öneririz.

Yunanistan

3- Kaliforniya‘dayız. Kamp ile aranız nasıl? Gelin farklı bir tecrübe deneyin bu rüya yerde; ağaç kampı. Belirli yükseklikte ağaç dallarına sıkıca kenetlenen çadırlarda, doğanın eşsiz görüntüsü ve melodisi eşliğinde uyumak unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Ağaç Kampı

4- Yeni Zelanda‘dayız. Bu akşam yıldızlara konuk olmaya ne dersiniz? Yeni Zelanda bu gözlem için ideal. Hele bir de yanınızda ‘aşk’ varsa, değmesinler keyfinize. Yoksa da artık kısmet, ne yapalım 🙂

Yıldız İzleme

5- Arnavutluk‘tayız… Bir festival düşünün, denizin ortasında bir kalede! Adı Art Kontakt Festival. Ağustos ayında sadece 2 gün sürüyor. Porto Palermo kalesinde yapılan bu festivalde Balkan şarkıları, canlı müzikler ve çeşitli gösteriler oluyor.

Arnavutluk

6- Budapeşte‘deyiz. Yaz ayı boyunca her Cumartesi gecesi, mekânlarda rastlanabilir bir parti çeşidi; açık havuz partisi. Gece yarılarına kadar eğlence devam ediyor hem de havuzda!

Budapeşte

 7- Prag‘dayız. Křižík’s Fountain olarak adlandırılan bir ışık ve su gösterisi sizi bekliyor. Baharın gelmesi ile başlayıp sonbahara kadar, şehrin çeşitli yerlerinde ‘izlenilmek’ üzere misafirlerini bekliyor.

Prag

8- Çin‘deyiz. Bu aslında bir yer ancak adeta festival tadında diyebiliriz; opera sanatçılarından tutun da gösterilere ve hatta falcılara  kadar pek çok kişi ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Adı The Temple Street Night Market.

Çin

 9- Pensilvanya‘dayız. Balık tutmakla aranız nasıl bilmiyoruz ancak bu gece aktivitesini denemenizi şiddetle öneriyoruz. Balıkçılık kurallarına uymak kaydıyla pek çok kişiye kapılarını açan bir yer; Bendigo State Park. Peki, balık tutmak için hangi malzemeler lazım? Onun detayları için de sizi şuraya alalım.

Hayali bile güzel, düşlemesi bile özel. Dayanın, direnin; şurada yaza ne kaldı ki?

Yepyeni konularla yine burada olacağız, şimdilik müsaade! 🙂