Sonbahar Düğünü İçin 6 Öneri

İnişli çıkışlı bir sevgililik döneminin sonunda artık bir ömrü birlikte geçirmeye karar verdiniz ve hızlıca nikah masasına doğru ilerliyorsunuz. Ne yaz ne de kış düğünü istediniz; siz yaprakların tüm şehre dekor olduğu, mevsimlerin en güzeli olan sonbahar düğünü istediniz. İyi ettiniz; peki sonbahar düğününün mükemmel olması için dikkat etmeniz gereken önemli noktaları biliyor musunuz? İşte sonbahar düğünü yapacaklara hayat kurtaran 6 öneri.

1. Konsept Belirleyin

Günümüzdeki düğünlerin asla atlanmaması gereken ve o düğünü mükemmel hale getiren noktalardan biri, iyi bir konsept seçimidir. Davetiyenizden, salonun tüm süslemelerine kadar her şeyin birbiri içerisinde bir uyum yakalayıp birbirini tamamlıyor olması düğünün çok daha şık olmasını sağlayan detaylardandır.

2. Yapraklara Yer Verin

Sonbaharın sembolü, elbette ki dökülen sarı yapraklardır. Bu sembolü düğünün birçok detayında kullanabilir, sonbahar düğünü olduğunu her adımda tasdikleyebilirsiniz. Mesela masa sahiplerini belirtmek için bir çınar yaprağını kağıt olarak kullanıp masayı kullanacak davetlilerin ismini yaprağın üzerine yazabilir ya da nikah hediyeliklerinin süslemesinde minik yapraklara yer verebilirsiniz.

3. Renklerin Seçimine Dikkat Edin

Sonbahar düğünü yapıyorsanız sonbaharı temsil eden kızıl, sarı, kahverengi gibi renklerden yararlanmayı unutmayın. Masa-sandalye, dekor, aksesuar gibi tüm seçimlerde sonbahar renklerinin tüm tonlarından yararlanabilir ortamı çok daha romantik bir hale bürüyebilirsiniz.

4. Çiçek Seçimlerine Dikkat Edin

Sonbahar denince akla ilk olarak sararan yapraklar gelse de sonbaharda açan birçok çiçek de atlanmaması gereken detaylar arasında yer alır. Bahçe menekşesi, zinya, çuha çiçeği, portakal nergisi gibi çiçeklerden gelin buketinde ya da ortamın süslemesinde yararlanabilir düğününüzün konseptini çok daha hoş hale getirebilirsiniz.

5. Mekân Seçimine Dikkat Edin

Sonbahar mevsimi her ne kadar tatlı esintilerin habercisi olsa da bir yandan da birden bastıran yağmurların habercisidir. Bu durumu göz önünde bulundurarak düğünü açık havada yapmayı planlıyor olsanız bile mekânda mutlaka kapalı bir alanın daha olmasına ya da sizi soğuk hava ve yağmurdan koruyacak tentelerin olup olmadığına dikkat edin.

6. Yedek Kıyafetler Edinin

Sonbahar aylarında güne ne kadar güneşli başlasak bile gün sonuna doğru birden hava hissedilir derecede soğuyabilir. Eğer ki çok üşüyen bir gelin ya da damatsanız mutlaka yedek parçalar edinmeyi unutmayın. Gelinliğin üzerine şık bir şal, damatlığın içine şık bir süveter akıllıca çözümler olabilir.