Sosyal Medyada Paylaşmak İsteyeceğiniz 7 İpucu!

Sevgili hanımlar, sevgili beyler! Bugün hava atma günümüz! Günlük hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları derledik size, hepsi pratik, hepsi zeka ürünü. Bu bilgileri sosyal medyada paylaşabilir, bol ‘like’ ile havanızı atabilirsiniz.
Vakitten ve nakitten tasarruf ettiren, pratik ipuçları için gözlerinizi aşağıya davet edelim!

pratik-ipuclar

1- Buharlı Aynalar!

Buharlı aynayı gazete kâğıdı ile silmek demode; fön makinesi ile kurutmak moda! Fön makinesini yalnızca 10 saniye aynaya tutun ve buhardan, su lekelerinden ve bilimum istenmeyenden şak diye kurtulun!

2- Kilitlenmeyen İnatçı Kapılar!

Kapınız kitlenirken sorun çıkarıyor ve sizi zorluyorsa, kilit kısmına bir ruj sürün ve bekleyin. Pembe ruj, kapınıza çok yakışacaktır!

3- Kablolarınız Güvende!

Kablolar, bir süre sonra bükülür ve dış kısmı yırtılır. Sonra da haliyle kullanılmaz hale gelir. Bunu önlemenin pratik bir yolu var; kalem teli! Kalem telini kablonuzun bükülen kısmına yerleştirin ve hasar görmesini engelleyin!

4- Fırçadaki Minik Saçlar!

Fırçanızdaki minik saçları temizlerken cinnet getiriyorsanız size pratik bir önerimiz var. Bir peçete alın ve fırçanızın üzerine fotoğraftaki gibi geçirin. Saçlarınızı taradıktan sonra, peçeteyi çıkarın ve işte bu kadar basit!

5- Halıdaki Karmaşa!

Elektrik süpürgesinin vakum izi ya da herhangi bir iz. Halınızdaki kimliği belirsiz izleri yok etmenin pratik bir yolu var; çatal. Çatal ile halınızı tarayın ve ta ta ta hoş çakal izler!

6- Tahta Zemindeki Su Lekeleri!

Tahta zemindeki su lekelerini çıkarmanın en pratik yollarından biri diş macunu. Diş macununu nemli zemine sürün ve sonra silin; sonuç pırıl pırıl!

7- Düğmenizin Kopmaması İçin!

En olmadık zamanda düşen düğmeler kâbus sebebi! Bunu önlemenin pratik bir yolu var; tırnak cilası. Düğmenizin üzerine tırnak cilasını sürün ve kurutun. Çok daha sağlam olacaktır. Aynı şey gözlük vidalarınız için de geçerli. Vidanın üzerine sürün ve bollaşmasını önleyin!

Hayat kurtaran ve kolaylaştıran ipuçları ile yakında yeniden görüşeceğiz; şimdilik hoş çakalın! 🙂