Şubat Ayında Vizyona Giren 6 Yeni Film!

Bahar aylarına bir adım kalan şubat günlerinde yapılacak en iyi etkinliklerden biri, bizce sinemaya gitmektir. Siz de bu fikre katılıyorsanız bu ay vizyon oldukça zengin ve iddialı. Her zevke göre konular içeren bu 6 film; kalan son soğuk günlerin ilacı gibi olacak, bizden söylemesi. Hadi listeye birlikte bakıp güzel bir film seçelim ve biletler tükenmeden sinema salonlarına koşalım!

1. Babasının Kızı – Vizyon Tarihi 2  Şubat 2018

Yönetmenliğini Melisa Üner’in üstlendiği belgesel türündeki filmde, bir Türk baba tarafından Finlandiya’da büyütülen Melis’in babasından uzaklaşıp İstanbul’a gitmesi anlatılmaktadır. Manipülatif ve baskıcı bir anlayışla dolu olaylar zincirine Melis’in gözünden tanık olmak istiyorsanız bu film, iyi bir seçenek olabilir.

babasinin-kizi

2. Cebimdeki Yabancı – Vizyon Tarihi 2  Şubat 2018

İlişkilerinize, en çok da kendinize ne kadar dürüstsünüz? Kendinizi ve ilişkilerinizi sorgulatacak senaryoya sahip filmde güzel bir dost toplantısı ile geçen yemek sırasında oynanmaya karar verilen oyun ile gerilim ve eğlence dolu dakikalar başlıyor. Oyunun kuralı, herkes telefonunu masaya koyacak ve gelen her bildirim yüksek sesle okunacak. Olacakları merak ediyorsanız hemen biletlerini ayırtın deriz.

cebimdeki-yabanci

3. In the Fade (Paramparça) – Vizyon Tarihi 2 Şubat 2018

Yönetmenliğini Fatih Akın’ın üstlendiği film, Altın Küre Ödülü’ne sahip baştan belirtelim!
Film, eşi ve küçük oğlunu bir patlamada kaybeden Katja’nın tüm hayatının paramparça oluşunu ele alıyor. Katja’nın artık tek isteği, bu saldırının kimin tarafından yapıldığını öğrenmektir. Katja’nın adalet yoluna ortak olacağınız, dram ve gerilim dolu bu hikâye sizi derinden etkileyebilir.

paramparca

4. En Karanlık Saat – Vizyon Tarihi 2 Şubat 2018

Sırada yine Altın Küre ödüllü bir film bulunuyor. Yönetmenliğini Joe Wright’ın üstlendiği tarihi ve dram türündeki film, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarını ele alıyor. Winston Churchill, Hitler’in ordusuna karşı verdiği mücadelede zor kararlarla baş başa kalacak ve dünya tarihinin ilerleyişinde etkili adımlara neden olacaktır.

karanlik-saat

5. Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa – Vizyon Tarihi 9 Şubat 2018

Animasyon türündeki bu filme 3 yaş ve üzeri bir çocuğun elinden tutup gidebilir hem ona hem de kendinize macera dolu dakikalar hediye edebilirsiniz.

Filmde üç arkadaşın sakin geçen hayatları, kente gelen bir adamın gizli bir hazineden bahsetmesi üzerine tamamen değişecek Leonardo ve arkadaşları Lorenzo ve Giaconda düştükleri hazinenin peşinde macera dolu bir yolculuğa sürükleneceklerdir.

mona-lisa-filmi

6. Call Me by Your Name (Beni Adınla Çağır) – 23 Şubat 2018

Call Me by Your Name; 3 dalda Oscar adayı, İtalya-Fransa ortak yapımı dram türünde bir film. Yönetmenliğini Luca Guadagnino’nun üstlendiği, Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar ve Esther Garrel gibi isimlerin bulunduğu filmin hikayesi, izleyenleri 1983 yılının yaz aylarına ışınlıyor. Kuzey İtalya’da ailesiyle kırsal bir bölgede tatilde olan Elio, günlerini kitap okuyarak geçirirken arkeoloji profesörü babasına çalışmalarında yardımcı olmak üzere gelen Amerikalı doktora öğrencisi Oliver, Elio’nun hayata bakışını tamamen değiştiriyor ve 1983 yazı Elio’nun hiçbir zaman unutmayacağı bir yaz haline geliyor. Siz de ufkunuzu genişletmek, bakış açınızı zenginleştirmek istiyorsanız bu film iyi bir seçenek olabilir.

beni-adinla-cagir