Tatil Yerine Hâlâ Karar Veremeyenlere: Ucuza Tatil Yapabileceğiniz 7 Ülke

Yaz mevsimi geldiğinde çalışan çalışmayan herkesi tatlı bir tatil heyecanı sarar. Tüm senenin yorgunluğunu, kötü enerjisini belki de miskinliğini atabilmek için tatil bölgesi özenle ve keyifle seçilmeye çalışılır.

Buraya kadar güzel; ancak gittikçe zorlaşan hayat şartları, düşen alım gücü derken gidilmek istenen yerlerin listesi biraz olumsuz etkilenmeye başladı diyebiliriz.
Gideceğiniz rotayı belirlerken maddi açıdan düşünmek elbette ki önemlidir; ancak büyük bir çoğunluğun yaptığı gibi ön yargı ile yaklaşıp rotanızı değiştirmenizi istemeyiz; çünkü bazı ülkeler sanıldığının aksine pahalı değil çok daha hesaplı hatta ucuz bir maliyetle sizi bekliyor.
Hazır bayram tatilinin de yaklaştığı şu günlerde ”Ne yurt dışı tatilimden vazgeçerim ne de aşırı para harcamak isterim.” diyorsanız size harika bir liste hazırladık.
“Giderek yükselen dolar ve euroya inat, yaşasın tatilli hayat!” diyenler olarak sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz. Hem belki sadece tatil diye gitmişken niyeti bozup yerleşirsiniz de ne dersiniz?

İşte Türk lirasının değerli olduğu 7 ülke; hadi, yazımıza göz atıp doğru bavulları hazırlamaya!

1. Ukrayna

1 Ukrayna grivnası yaklaşık 0,21 Türk lirasına tekabül ediyor.

Ukrayna’nın Odessa şehri; doğal güzellikleri, turları ve çeşitli aktiviteleri ile bolca tercih edilen şehirler arasında yer alır. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de ise hareketli gece hayatı, açık hava müzeleri, katedraller ile hem eğlenceye hem de kültüre doyabilirsiniz.

Açık hava müzelerini gezerken güneşin olumsuz etkilerinden korunma amaçlı çocuğunuz ve kendiniz için şapka almayı unutmayın. Hemen satın almak için tıklayın.

ukrayna

 2. Çek Cumhuriyeti

1 Çek Cumhuriyeti korunası yaklaşık 0,254 Türk lirasına tekabül ediyor.

Franz Kafka’nın izlerini sürmek için Prag, film sahnesinde gezinir gibi hissetmek için Karlovy Vary sokakları, doğal güzelliğe ve sakinliğe doymak için Kutna Hora kasabası mutlaka görmeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Prag’a gitmeden önce hem yolculukta sıkılmamanız hem de Franz Kafka ile daha yakından tanışmış olmak için herkesin bilmesi gereken Dönüşüm romanını okumaya ne dersiniz? Satın almak için hemen tıklayın.

cek-cumhuriyeti-prag

3. Filipinler

1 Filipin pesosu yaklaşık 0,11 Türk lirasına tekabül ediyor.

Bolca deniz havası almayı sevenler, sahillerde huzur bulanlar için en iyi rota Filipinler olabilir. Dünyanın en uzun kıyı şeridine sahip Filipinler; etnik toplulukları, eşsiz güzellikteki adaları ve kumsalları, doğal güzellikleri ile görülesi yerlerin en başında gelir.
Sahillerinde gezinirken güneş koruyucu yüz kreminizi sürmeyi sakın unutmayın deriz. Hazır indirimdeyken hemen satın almak için tıklayın.

filipinler

4. Arjantin

1 Arjantin pesosu yaklaşık 0,20 Türk lirasına tekabül ediyor.

Iguazu Şelalesi, UNESCO tarafından koruma altına alınan Los Glaciares Buzulları, La Boca’daki rengarenk orijinal evleri, küçük sevimli Japon Bahçesi, Parque de La Costa eğlence parkı ile hem çocuklar hem de yetişkinlerin hoş vakit geçirebileceği rotalardan birisidir. Oldukça fotojenik bir tur olacak bu gezinize çıkmadan önce kamera özelliği iyi olan bir telefon almak harika bir fikir olabilir. Hemen satın almak için tıklayın.

arjantin

5. Tayland

1 Tayland bahtı yaklaşık 0,17 Türk lirasına tekabül ediyor.

Uzak Doğu’yu keşfetmek, ilgi alanlarınız arasında yer alıyorsa Tayland harika bir seçim olabilir. Tropik adaları, Budist tapınakları, modern ve geleneksel hayatın en güzel karışımı olan Tayland’da keyifli bir keşif yaşayabilirsiniz. Tayland sokaklarını keşfederken sandalet giymek doğru bir tercih olacaktır. Hemen satın almak için tıklayın.

tayland

6. Sri Lanka

1 Sri Lanka rupisi yaklaşık 0,04 Türk lirasına tekabül ediyor.

Hint Okyanusu’nun büyüleyici ülkesi Sri Lanka; Antik dönemden kalan tapınakları, geniş kumsalları ve yağmur ormanlarıyla size rahatlatıcı bir tatil sunmak için bekliyor.

sri-lanka

7. Makedonya

1 Makedonya dinarı yaklaşık 0.11 Türk lirasına tekabül ediyor.

Makedonya; doğal güzellikleri, misafirperver insanları, tarihi özellikleri ile dolu dolu bir tatil geçirmenizi sağlayabilir. Makul fiyatlar ve bolca konaklama seçeneği ile Makedonya’da zorluk yaşamadan keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

makedonya