Tatil Yolculuğu Kıyafetleri Nasıl Olmalı? 6 Kurtarıcı Öneri:

Tüm senenin yorgunluğunu tamamen atabilmek, işinize kaldığınız yerden ama çok daha yüksek bir performansla devam edebilmek için tatilin tüm detayları kusursuz olmalıdır. Bu detaylar; tatil yeri seçiminden, tatil kıyafetlerine kadar uzanır. İyi bir tatil, keyifli bir yolculuktan başlar. Keyifli bir yolculuk için kara, hava ya da deniz hangi yol ulaşımı yapacaksanız yapın konforunuzu iyi sağlamanız gerekir. Bu konfor için önemlideğil gibi görünen ancak çok önemli olan konu; doğru kıyafetler giymektir.

Size ufak bir kolaylık, tatilinize güzel bir katkı olsun diye yolculuğa çıkarken kıyafetlerinizin nasıl olması gerektiği hakkında 6 bilgi satırlarımızın devamında:

1) Kumaş Tercihinizi İyi Yapın

Yolculuk sırasında giyeceğiniz ya da yanınıza alacağınız kıyafetleri, buruşmayan kumaşlardan yapılmış olanlardan tercih edin. Her ne kadar ütüleseniz ya da gerekli önlemleri alsanız dahi uzun bir yolculuk tüm bunları altüst edebilir. 
Buruşmayan kıyafetler sayesinde hem yolculuk bitiminde zorlu bir savaştan çıkmış gibi görünmezsiniz hem de tatil boyunca sürekli ütü işi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

tatil

2) Hava Durumu ve İklimi Kontrol Edin

Hangi mevsimde olursanız olun belirlediğiniz rotanın iklim özelliklerini ve sizin gideceğiniz tarihler arasında nasıl bir hava durumu olacağını kontrol edin. Kıyafet seçimlerinizi elde ettiğiniz bilgilere göre belirleyin. Böylece ne gereksiz ne de eksik bir seçim yapmadan tatilinizi keyifle tamamlayın.

tatil

3) Dedektörleri Unutmayın

Tatil yolculuğunda havaalanı gibi bölgelerde ya da tatil sırasında yeni yerler keşfederken sürekli olarak dedektör kontrolünden geçmek zorunda kalabilirsiniz. Sürekli engele takılarak kıyafet ya da aksesuarlarınızı azaltmak zorunda kalıp keyfinizin kaçmasına neden olmamak için mümkün olduğunca az metal içeren kıyafet ve aksesuarlar tercih etmelisiniz.

Seyahat

4) Tek Parça Değil Kat Kat Giyinin

Tek ve kalın bir parça giymek yerine birkaç kat ama ince parçalardan oluşan bir kombin yaratın. Böylece yolculuk boyunca sürekli değişen hava sıcaklığı karşısında kıyafetlerinizi kat kat çıkarıp azaltabilir ve daha rahat uyum sağlayabilirsiniz.

seyahat-kitaplari

5) Ayakkabı Seçimine Dikkat

Uzun yolculuk sırasında sürekli oturacağınız için özellikle de bacaklarınızdaki kan dolaşımı olumsuz şekilde etkilenecektir. Bu nedenden dolayı rahat bir yolculuk için en önemli detay, doğru bir ayakkabı tercihidir. Düz tabanlı, ortopedik, üzerinde havalandırma delikleri olan, kolay giyilip çıkarılabilen, yumuşak ve hafif materyallerden yapılmış olan ayakkabı tercihleri, tüm yolculuk boyunca rahat olmanızı sağlar.

seyahat

6) Aksesuarları Unutmayın

Eğer ki siz de gündüz yolculuğunu seven insanlar arasında yer alıyorsanız ve tatil yolculuğuna yaz mevsiminde çıkacaksanız güneşten koruyan aksesuarlar edinmeyi ihmal etmeyin. Güzel bir hasır şapka, hoş bir gözlük, belki minik bir şemsiye, portatif bir vantilatör, yelpaze gibi aksesuarlar ve eşyalar sıcağa karşı hem etkili hem de şık önlemler olacaktır. Tüm bunların yanı sıra koruyucu bir güneş kremini de yanınızda bulundurmakta fayda var.