Tatilde Çocukların El Becerilerini Geliştirecek El Sanatları

El sanatları, çocuk gelişiminde önemli rol almaktadır. El sanatları sayesinde çocuğunuzun nelere yatkın olduğunu gözlemleyebilir, hayatını yönlendirmede katkıda bulunabilirsiniz. MigrosTV olarak çocuklarınıza hem beceri hem de güzel zaman geçirebilecekleri birkaç kolay ve basit malzemeli etkinlikler derledik. Şimdiden bol keyifli dakikalar dileriz!
cocuk-etkinlik-onerileri

Kumaş Peçetelerinizi Sandıklarınızdan Çıkarma Vakti 
Birbirinden güzel, rengarenk kumaş peçeteleri misafirler için saklamaktan vazgeçin ve çocuğunuzla güzel bir etkinlik düzenleyin.
Bir peçete takımı seçin ve onu çoğunuzla birlikte ailenizin üyeleri ile özdeşleştirmeye başlayın. Peçetelerin üzerine aile bireylerinin isimlerinin baş harfini ekleyebilir, sevdikleri çizgi film karakterlerini çizebilir ya da tamamen size özel bir fikirler yaratabilirsiniz. Hem yaratma hem de uygulama sürecinin şahane olacağından emin olabileceğiniz bu etkinlik hem size hem de çocuğunuza çok iyi gelecek!
cocuk-eglencesi

İçecek Kutularını Değerlendirin
Süt ya da meyve suyu kutusu, aklınıza ne gelirse. Hem çevre dostu hem de çocuğun yaratıcılığına önemli ölçüde katkıda bulunacak bu etkinliğe herkes çok bayılacak!
Çocuğunuzla birlikte seçtiğiniz karton kutuyu uygun ölçülerde kesin ve dışını renkli ve desenli kağıtlarla uyumlu olacak şekilde dilediğinizce kaplayın. Hazırladığınız kutularla çocuğunuzun odasını süsleyebilir, onun hayal dünyasını keşfedip daha çok sevmesine yardımcı olabilirsiniz.
cocuk-oyunlari
Elektrik Düğmesine Canlılık Katın
Elektrik düğmesinin üzerine göz, burun, saçlar ekleyebilir hatta mısır gevreği kutusu gibi evdeki diğer malzemelerden de yararlanarak çeşitli hayvanlar yapabilirsiniz. Böylece hem çocuğun iyi vakit geçirmesini sağlar hem de odadan çıkarken ışığı kapatmayı unutmaması gerektiğini alışkanlık olarak kazandırabilirsiniz.
cocuklar

Sevimli Yılan
Tuvalet kağıtlarının karton rulosunu atmak yok, onlardan sevimli bir yılan yaratacağız!
Biriktirdiğiniz birkaç rulonun her birinin içini ve dışını rengarenk boyayın. Ruloları kuruduktan sonra uzun bir şerit haline gelecek şekilde birbirine yapıştırın. En önde olacak ruloya eğlenceli bir ifadeye sahip gözler çizin ve kırmızı bir ipten dil ekleyin. Çocuğunuzun yeni arkadaşı hazır!
cocuk-hobi

Tahta Çubuklardan Ayraçlar
Dondurmaların yassı çubuklarını süsleme zamanı! Süsleme malzemesi tamamen sizin yaratıcılığınıza kalan bir konu. Yassı çubuklarınızı ayraç haline getirirken ister hazır keçeden süsler kullanın, ister yün iplerle ya da pullarla kaplayın, ister ispirtolu kalemlerle üzerine kendiniz desenler çizin. Çocuğunuza kitap okuma hevesi sağlayabilecek birbirinden şirin ve tamamen ikinizin hayal ürünü olan çubuklarınız hazır!
cocuk-etkinlikleri

Önce Gezinti Sonra El Becerisi
Çocuğunuzla yakındaki bir koruya gezintiye çıkmaya ne dersiniz? Orda birlikte doğaya karışın ve güzel bir yaprak keşfi yapın. Dökülen yapraklardan sevdiklerinizi seçin ve A4 kağıdının arasına koyup üzerinden kurşun kalemle yatay hareketlerle karalayın. Ortaya çıkan görüntü sizi de çocuğunuzu da heyecanlandıracak! Hazırladığınız karalamalardan minik bir tablo bile oluşturursunuz belki ne dersiniz?