Tatilde Tek Başına! Yalnız Tatilin Bize Kattığı 7 Mucize!

Kalabalık tatiller, ailece alınan toplu kararlar, arkadaşlarla yapılan planlamalar, sevgiliyle ‘nereye gitsek’ atışmaları ve daha pek çoğu. Evet, hayat kalabalık güzel, paylaştıkça daha da özel. Hayatınızda 1 kere de olsa yalnız tatilin keyfine varmayı denediniz mi hiç? Öyle tüm yaz tek başınıza kamp kamp dolaşın değil kastımız. Belki bir hafta sonu kaçamağı, belki bir ‘ön tatil’. Nedenini şöyle izah edelim…
tatil
1- Biz ya da Onlar Yok; ‘Ben’ Var!
Kendinizle baş başasınız, ne plan kaygısı ne ‘arkadaşlara uyma’ fedakârlığı. Sadece siz varsınız bir de kâhyanız. İçinizdeki gelen nereye, bedeniniz oraya. Var mı böyle bir özgürlük!
tatil

2- Canınız Kimle Konuşmak İsterse Onunla Konuşursunuz!

Buna kendiniz de dahil. İsterseniz kendi kendinize konuşun, isterseniz gün boyu tek kelime etmeyin… Kimse size neden sessiz olduğunuzu sormayacak ya da bir sorun olup olmadığını. Kendi kendinize kapris yapma lüksüne sahip olacaksınız yani!

tatil

3-  Bir de Bu Yönden Bakmak…

Bugüne kadar durumları, olayları, kişileri belirli bir açıdan değerlendirmiş olabilirsiniz. Ancak tek başınıza seyahat ettiğinizde aslında bir anlamda farklı bir perspektiften de bakmayı öğreneceksiniz durumlara. Belki biraz empati, belki biraz ‘sessiz düşünce’ adı her neyse; bu tatil ruhunuza çok #iyigelecek.

tatil

4- Özgürlüğün Dayanılmaz Hafifliği!

Belki yoğun bir işiniz  var; patronunuza bağlı olmak durumunda kaldığınıza. Belki karışık bir ilişkiniz var; sevgilinizle adım atmak zorunda kaldığınız. Belki de güçlü arkadaşlıklarınız var; asla tek kalamadığınız. İşte bu durumlara kısa bir virgül vermenin en keyifli hali yalnız tatil. Özgürlüğün keyfine iliklerinize kadar varın!

instagram

5- Sezgilerinize Güvenmeyi Öğretir!

Tek başına tatil, aslında sezgilerinizi de dinlemeyi ve onlara güvenmeyi öğretir. Çünkü hesap vermeniz gereken tek kişi kendinizdir. İç sese inanmak ve güvenmek, yarının anahtarı bile olabilir.

instagram_entegrasyonu

6- Yaratıcılığınızı Arttırır!

Örneğin bir kampa gidiyorsanız, ateş yakmayı öğrenebilirsiniz 🙂 Ya da seyahat sırasında başınıza gelecek olası durumlar, sizi bir sonraki adıma ulaştıran çözümler de olabilir. Yaratıcılık ve bir anlamda ‘çözüm arama’, problemlerinizi daha kolay halledecektir!

deniz-kazalari

7- Tek başınıza da Eğlenmeyi Öğrenirsiniz!

Eğlenmek için başkalarına ihtiyacınız olmadığını, insanın en iyi dostunun zaman zaman kendi de olabileceğinin kanıtı olabilir. Kendi kendine yetme de diyebiliriz. Sizce de çok huzurlu değil mi?

Evet, bir ömür yalnızlık değil kastımız; ara sıra yapılan minik kaçamaklardan bahsettik.