Hazırlıklar Başlasın: Tatile Giderken Bavul Hazırlama Kılavuzu

Bazıları için bayram tatili çoktan başladı, kimimiz için son günler… Tatile giderken yaşayabileceğiniz en büyük problemlerden biri bavul hazırlamaktır. Ne kadar dikkat ederseniz edin, hep bir şeyler unutmuş olursunuz. Hatta bazen en çok ihtiyaç duyduğunuz şeyleri bile yanınıza almadığınızı fark edip kendinize sinirlenirsiniz. Bu yüzden tatile çıkmadan önce yanınıza alacağınız eşyaların bir listesini yapmanız gerekiyor. Biz sizin yerinize yanınızda götürmeniz gereken en önemli eşyaların bulunduğu bir ihtiyaç listesi hazırladık bile:

 – İç giyim eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayın. Her zaman kullandığınız şeyleri yanınızda bulamadığınızda rahatsız olabilirsiniz. Çorap, iç çamaşırı, atlet, pijama gibi eşyalar olmazsa olmaz. Pratik valiz hazırlama videomuz burada.

– Yanınızda, her hava koşulu için ayrı bir ayakkabı bulundurun. Gece dışarı çıkarken giyebileceğiniz şık bir ayakkabı, sahilde giyebileceğiniz parmak arası rahat bir terlik ve yürüyüşler için gerekli bir spor ayakkabı yanınızda bulundurmanız gerekenlerden.

terlik

 Kıyafetlerinizi bavula yerleştirirken katlamak yerine yuvarlayarak sarın. Bu şekilde hem yerden tasarruf edeceksiniz, hem de kıyafetleriniz hiç kırışmayacak.

– Kıyafetlerinizi yerleştirirken ilk önce büyük ve uzun olanlardan başlayın, daha sonra kısa bluzlerinizi ve ufak eşyalarınızı yerleştirin. Bu şekilde yerden mümkün olduğunca tasarruf edeceksiniz.

-En çok kullandığınız eşyaları valizin en üst kısmına yerleştirin, bu şekilde ihtiyacınız olan eşyaya daha çabuk ulaşacaksınız.

– Otelinizde belli bakım malzemelerinin bulunmaması durumuna karşı yanınıza vazgeçemediğiniz bakım ürünlerinizi almanız gerekiyor. Diş fırçası, diş macunu, tarak gibi eşyalarınızı küçük bir çantaya yerleştirip yanınızda götürebilirsiniz.

bavul_nasıl_hazırlanır

– Her gün kullandığınız kremlerin, şampuan ve saç kreminizin, deodorant ve parfümünüzün seyahat boyunu edinin.

– En çok kullandığınız makyaj malzemelerinizi ve makyaj temizleme malzemelerinizi yanınızda götürün.

Ağrı kesici ve mide ilacı gibi sıklıkla kullandığınız ilaçları unutmayın. Her ihtimale karşı yanınıza küçük bir manikür seti ve yara bandı almayı unutmayın.

Tatile giderken el çantanızdaki her şeyin eksiksiz olduğundan emin olun. Cüzdanınız, pasaportunuz ve uçak biletinizi koymayı unutmayın.

kitap

Yolculuk sırasında yanınızda bir hırka, seyahat yastığı ve kitap bulundurun.

Telefonunuzun, laptopunuzun ya da tabletinizin şarj aletini yanınızda götürmeyi unutmayın. Eğer fotoğraf makineniz varsa onu ve şarj aletini de yanınıza almayı unutmayın.

bavul_hazırlama_kılavuzu

Tatile giderken yanınızda götüreceklerinizi artık biliyorsunuz. Sıra kendinize en uygun bavulu bulmakta… Bavullar ve tekstil reyonlarında büyük indirim sizi bekliyor! Bu kampanyayı kaçırmayın, tatil keyfinizi sonuna kadar yaşayın!