Türkiye’de Kayak Yapabileceğiniz 8 Yer

Birçok insan için kar yağışı, diğer doğa olaylarına göre çok daha özel ve güzeldir. Eğer yaşadığı yerde kar yağmamışsa hemen tatil hakkını kullanır ve kar yağan diyarlara doğru yola çıkar ki kar ve kış mevsimine doyabilsin.

Kar mevsimine bayılıyor, kayak gibi kış sporları ile ilgileniyorsanız işte Türkiye’de gidebileceğiniz en uygun 8 adres:

1. Uludağ

Kış ve kış sporlarından bahsediyorsak Uludağ tabii ki listenin en başındadır. Kalabalıktan hoşlanan, hareketli bir gece hayatı da olsun isteyenler için Uludağ oldukça iyi bir seçenek. Profesyonel hocalar eşliğinde kayak yarışları, sucuk-ekmek dolu dakikalar için hadi durmayın!

kayak

2. Palandöken- Erzurum

Kayak mevsimi burada tam altı ay sürüyor. Kasım ayından mayıs ayına kadar ziyaret edebileceğiniz bölgede ekstrem durumlar yaşanmadığı takdirde kar kalınlığı 2 ya da 3 metreyi buluyor ve konuklarına eşsiz kayak deneyimleri yaşatıyor.

kayak

 

3. Kartalkaya

Özellikle İstanbul’da yaşayanların tercih edebileceği yakın kayak merkezlerinden biri. Kartalkaya, 3 metreye ulaşan kar kalınlığı ve Avrupa standardındaki snowboard pisti ile konuklarını mutlu etmek için oldukça hevesli.

kayak

 

4. Erciyes-Kayseri

Erciyes, Kayseri’ye 25 kilometre uzaklıkta yer alan bir kayak merkezi. Kayak ile ilgilenenler için birçok büyüklü küçüklü zirvesiyle harikalar diyarı gibi desek abartmış olmayız. Büyük zirvelerde profesyoneller, küçük zirvelerde amatörlere kucak açarak herkesin mutlu ayrılmasını sağlıyor.

kayak-yapmak

5. Sarıkamış-Kars

Soğuk iklimin tam içine düşmek istiyorsanız, bu adres en doğru seçenek olacaktır. Bu bölgede hava gerçekten aşırı soğuk olacağı için konukların tedbirlerini iyi bir şekilde alması gerekiyor.

kayak-yapilan-yerler

6. Davra-Isparta

Davraz Kayak Merkezi, uzun kayak merkezleri ile sizi mutlu etmek için bekliyor. Her bütçeye uygun konaklama ve profesyonellerden kayak dersi alma imkanları ile Davraz, bir kayak cenneti.

kayak-merkezleri

7. Kastamonu-Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu-Çankırı arasında yer alan kayak merkezini aralık ve nisan ayları arasında ziyaret edebilirsiniz. Doğa güzellikleri, mis gibi çam ormanları, 2 adet pisti ile sizi kendine hayran bırakacaktır.

kayak

 8. Güneykaya Kayak Merkezi

Otel, kayak kulübü, çocuklar için oyun parkı, yürüyüş için parkur seçenekleri ile biçilmiş kaftan gibi. 1-2 metreyi bulan kar kalınlığı ile aralık ve nisan ayları arasında tüm kış sporu seven konuklarını bekliyor. Gitmeden diğer kayak merkezlerine göre daha zor bir piste sahip olduğunu unutmayın, “Ha yok ben zoru severim.” diyorsanız şimdiden bol keyif dileriz.