Ucuza Tatil Alışverişi Yapabilmenin Püf Noktaları

Giderek zorlaşan hayat şartları, düşmeye başlayan alım gücü ile devrin tasarruf devri olduğu göz ardı edilemeyecek bir gerçek haline geliyor. Yine de bu doğrultuda tatilimizden vazgeçmek elbette ki en zor kararlardan biri olur; çünkü tüm sene soluksuz çalışabilmek için tatil yaparak enerji depolamamız da şart.

Mademki durumlar böyle ve tatilimizden vazgeçemiyoruz, o hâlde onu en hesaplı hale getirmenin yollarını öğrenebiliriz değil mi? Peki nasıl? İhtiyacımız olanı daima daha ucuza ve daha kaliteliye getirebilmek için araştırmalara devam etmeliyiz. Ucuza tatil alışverişi yapmanın yollarını sizin için derledik.

İşte daha hesaplı bir tatil alışverişi için dikkat etmeniz gereken püf noktaları:

1. Bütçenizi ve İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Tatil heyecanı sarınca dört bir yanı, alışverişin ucunun kaçması an meselesidir. Gelin, siz bunu önleyin. Nasıl mı? Elinize minik bir defter ve kalem alın, başlayın listenizi hazırlamaya. Aklınıza gelen, almayı istediğiniz şeylerin gerçekten ihtiyaç olup olmadığını sorgulayın ve yola sadece ihtiyaç olanlarla yola devam edin.

Listenizi tamamladıktan sonra alışverişe çıkın ve ilk bulduğunuz ürünü almak yerine küçük bir araştırma turu yaparak fiyat karşılaştırması yapın. Satın almaya ancak en uygun fiyatı bulduğunuzda karar verin.

alisveris

2. Alternatif Ürünler Belirleyin

Güneş kremi ya da bronzlaştırıcı ürünler, güzel bir tatilin olmazsa olmazları arasındadır; ancak bu ürünlerin fiyatları malum. Eğer ki bütçenizi aşıyorsa bronzlaşmanıza yardımcı olacak kakao yağı, havuç yağı gibi ürünleri bronzlaştırıcılar yerine kullanabilir; güneş kremi yerine badem yağı hatta bebe yağı tercih edebilirsiniz.

Ya da Migros’a bir uğramayı ihmal etmeyin deriz; çünkü çocuk ya da yetişkin için en uygun güneş koruyucuları hesaplı fiyatlarla sizi bekliyor olabilir.

tatil-alisverisi

Mesela; 150 ml Door Yüz ve Vücut Güneş Kremini 89,95 yerine 53,97 fiyatı ile hemen satın almak için tıklayın.

door-krem

Ya da 75 ml Ambre Solaire yüksek koruma güneş koruyucuyu 52,45 yerine 31,90 fiyatı ile hemen satın almak için tıklayın.

garnier

3. Semt Pazarlarını Gezin

Tatilinizin şahane geçmesini istiyor, bunun için en kaliteli seçeneklerin peşinde koşuyor olabilirsiniz. Bu davranış tatile çıkmadan gözünüze batmıyor olabilir, ancak tatil sonrasında ne kadar para harcadığınızı hesaplamaya çalışırken sizi oldukça pişman edecektir. Bu yüzden mayo, bikini, plaj havlusu gibi tüm seçenekler için semt pazarını bir gezinmekte fayda var deriz. Mağazalardaki kaliteye çok yakın ama çok daha hesaplı birçok seçeneği semt pazarlarında bulabilir, tatil alışverişinizi ucuza getirebilirsiniz.

seyahat-alisverisi

Aynı zamanda Migros Sanal Market’in de birçok indirimli fiyat ile sizi beklediğini unutmayın.

Birbirinden şık mayo ve bikinilerin indirimini kaçırmayın.

Farklı tasarımı ile La Playa mayoyu 79,95 yerine 55,97’e alabilmek için hemen tıklayın.

mayo

Ya da yazın enerjisine uygun rengi ile La Playa bikiniyi 54,95 yerine sadece 38,47’ye satın almak için hemen tıklayın.

4. Kolluk, Simit Almayı Unutmayın

Yüzme dolu bir tatile çıkıyorsanız eğer olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biri de çocuklarınızın güvenliği için kolluk, simit gibi eşyalardır. Bunları tatile gitmeden bulunduğunuz şehirden almayı unutmayın; çünkü tatil beldelerinde bu tip ihtiyaçların maliyeti normalin çok daha fazla üzerine çıkar ve siz de mecbur olduğunuzdan gereksiz bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Migros Sanal Market’te birbirinden sevimli kollukları indirimli olarak hemen satın almak için tıklayın.

kolluk

5. Plaj Havlularını İyi Araştırın

Tatil için ihtiyacınız olan plaj havluları piyasada fiyatları en çok oynayan ürünler arasındadır. Plaj havlusu olmadan da tatile çıkılmaz malum, hatta biri kururken yanınıza kalacak bir yedeğin bile bulunması gerekir. Bunun için fiyatlar konusunda iyi bir araştırma yapmalı, yüksek fiyatlara aldanmamalısınız.

Plaj havlusu için kombininize uyan birçok renk ve desen seçeneği ile dolu Migros Sanal Market’i ziyaret etmeye ne dersiniz? Şu sıralar indirime giren birçok seçeneği ile sizi bekleyen plaj havlularını satın almak için hemen tıklayın.

plaj-havlusu

6. İhtimalleri Unutmayın

Her ne kadar kusursuz bir tatil hayal ediyor olsanız da tatil sırasında birçok rahatsız edici durumla karşılaşmak da ihtimaller dahilindedir.  Böyle durumlarda gereken ekipmanlar, tatil beldelerinde gereksiz yere pahalı olabilir, bunun için tatile çıkmadan önce almanızda fayda vardır.

tatil

Kırışmış bir gömlek, yırtılan bir pantolon, temizlenmeyen dişler gibi hiçbir durum keyfinizi kaçırmasın diye yanınıza kolay taşınabilir, çok fazla işe yarayan bir seyahat kiti veya seyahat ürünlerinden almak hiç de fena fikir olmayacaktır.

Tüm seyahat ürünlerimize bir göz atıp hemen satın alabilmek için tıklayın.

dove-men

7. Hediyelikleri Abartmayın

Gittiğiniz yerlerden sevdikleriniz için küçük bir hatıra almak, çok ince bir davranıştır; ancak bu inceliğinizi sömürmek için bekleyenler olduğunu unutmayın. Tatil yerlerinde bulunan hediyelik dükkanların fiyat aralığını gitmeden önce araştırıp nerde ne var öğrenirseniz, dönüşte gereksiz yere para harcamaktan kurtulabilirsiniz.

burclar-icin-hediye-onerileri