Yağmur Yağınca Başımıza Gelebilecek 8 “Hep mi Beni Bulur!” Rezaleti!

‘Sel’li bir sabaha uyandık bugün memleketçe… Önce çilekeş yolların azizliğine, sonra umarsız şoförlerin ‘sulu’ şakasına maruz kaldık. Hal böyle olunca da artık sinirden bir gülme alıvermesin mi bizi? Dikkatinizi çekti mi bilmiyoruz ama ne zaman yağmur yağsa, aşağıdaki maddelerden birine illa ki denk geliyoruz! Yağmurun kasvetini kıralım dedik bu yazımızda, haydi alın sıcak çayları gelin sohbet edelim biraz 🙂

sutlu-cay

1- Umarsız şoförün ‘ıslak’ şakası… Hunharca kırılan direksiyon ve bir anda paçanızda patlayan foşşşşşurrt sesi… Anlayamazsınız!

yagmur
2- Haddinden fazla dolan, taşan, sarkan, coşan Metrobüs çilesi. Yağmur damlası başına düşen 3 yetişkin, 1 çocuk. Avcılar rüya, Zincirlikuyu’ya ulaşılacak güya!

metrobus
3- Buharlaşan gözlük camının verdiği karizma (!). Can hıraç içeri girersiniz ve bir anda her yer koca bir toz bulutu. Ah o buhar!

gozluk-cami

4- Yağmura hazırlıksız yakalanmanın verdiği panik ile 5 TL’lik şemsiyeyi 25 TL’ye almanın verdiği tatlı haz… Çare yoksa ne yapalım, mecbur alınacak. Çıkacak paramız varmış ne diyelim!

yagmur-mevsimi
5- Hapşursanız bile akmaya hazır bekleyen, bir de üzerine yağmur yağınca iyice yüz bulan rimeller. Su geçirmez olanından alsaydınız keşke!

akan-makyaj
6- Elindeki şemsiye ile umarsızca yürüyen insanların saçtığı tehlike. Şemsiye sapı gözünüze girmek üzere ataktadır, tek bir yanlış hamlenizi bekliyordur!

semsiye
7- Kayıp taksiler. Güneşli havada çığ gibi yağan taksilerin, yağmurda eriyen şeker misali birden ortadan kaybolması ve saatlerce taksi bekleme dramı. Aracı durdurmak için elinizi her kaldırışınızda, şoförün ‘maalesef’ anlamını taşıyan el işareti de dramın biberi.

taksi
8- Instagram’da hunharca paylaşılan bol retrica’lı ‘yağmurlu ofis camı’ görseli ve acı acı ‘like’ beklenmesi. Ana sayfa değil su geçirmez ekran mübarek!

instagram-fotograflari

Evet, memleket sele teslim bugün. Evinden çıkmayan şanslı kesime selam eder, akşam trafiği çilesini yaşayacak bi’çare okuyucularımıza sonsuz şans ve sevgilerimizi yollarız.

O değil de bu sabah şemsiyeye nasıl verdiniz o kadar para? 🙂