Sonbahardan Kalma Puslu Günlerin Tadı Evde Nasıl Çıkarılır?

Yağmurlu havalar bazen çok iç karartıcı olabiliyor. Ama bu tür karanlık günleri evde arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle, ailenizle veya yalnız başınıza çok daha keyifli bir hale getirmeniz mümkün. Sonbahardan kalma İlkbaharın ilk günlerini değerlendirmek için işte size birkaç alternatif aktivite seçeneği!

hobi

Kendinizi biraz sanata verin

Evde yalnızsınız ve dışarıda puslu bir hava… Sizce de ortam tam bir şeyler çizip boyamalık değil mi? İstediğiniz tür kağıda, istediğiniz tür kalemle bir şeyler çizin. Daha sonra başka renkteki kalemlerle çizdiğiniz şeyi renklendirin. Eğer teknoloji meraklısıysanız bilgisayarınızda ya da tabletinizde de çizim yapabilirsiniz. Üstelik çizim programlarındaki sayısız özellik sayesinde günün sonunda sizi bile şaşırtacak kadar güzel bir eser çıkabilir.

Arkadaşlarla toplanmaca

Artık hayatlarımız çok daha hızlı ve koşturmacayla dolu. Bırakın arkadaşlarımızla vakit geçirmeyi, çoğu zaman ailemize bile zaman ayıramıyoruz. Uzun süreden beri görüşemediğiniz arkadaşlarınızla mini bir ev partisi yapmanız için yağmurlu bir günden daha iyi bir gün düşünemiyoruz. Arkadaşlarınızla toplandığınızda dilerseniz sessiz sinema, tabu gibi eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz. Tüm bu zamanı daha da tatlı kılmak için size özel atıştırmalık tariflerimizi izleyip, ağızda eriyen kurabiyeler pişirebilirsiniz. Bknz: Nişastalı kurabiye

televizyon_izlemek

Size özel sinema festivali

İzlemek için yanıp tutuştuğunuz filmler birikti ama birini bile izlemeye zaman mı yok? İşte şimdi bütün o filmleri art arda izlemenin tam sırası! Çayınızı, kahvenizi ve atıştırmalıklarınızı yanınıza alın; ışıkları karartın ve kendinize özel sinema festivalinize başlayın. Festivale partnerinizi ya da ailenizi de davet edebilirsiniz. Sinemayla çok içli dışlı değilseniz; daha çok video oyunları insanıysanız bu yağmurlu günü, henüz oynayamadığınız yeni oyunlara ayırabilirsiniz.

sinema_festivali

Evde hazine avı

Çocuklu, kalabalık bir aileyseniz size de yağmurlu günler için aktivite önerimiz var. Evin belirli noktalarına küçük oyuncaklar saklayın. Daha sonra çocuklarınıza küçük ipuçları vererek sakladığınız oyuncakları bulmalarına yardımcı olun. Her buldukları oyuncak için ufak, tatlı bir atıştırmalık ödülü verebilirsiniz. Dilerseniz ödülü kendiniz de hazırlayabilirsiniz: Komik Burger