Yağmurlu Havalar için Romantik 6 Film

Elinizde sıcak kahveniz, pencerenizden yağan kış yağmurunun güzelliğine dalıp gitmişsiniz. İşte böyle anlarda size eşlik edecek dünya sinemasından birkaç film…

romantik-filmler

1)      Amelie

Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarını mutlu etmeye adamış Fransız bir kadındır. Bu adanmışlığı da kimseye fark ettirmeden yapmaktadır. Tüm bu çabasının içinde Amelie kendi yalnızlığının farkına varır. Peki, kendi mutluluğu için de çabalayacak mıdır?

2)      Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux D’enfants

Çocukluklarından beri yakın arkadaş olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları tuhaf oyunlarını büyüdükten sonra da devam ettirirler. Cüretkar hünerlerini ortaya koyarak birbirlerine meydan okudukları bu oyun ile sık sık birbirlerinin acılarını dindirmeye çalışırlar ama aslında bu oyun ile birbirlerine karşı besledikleri sevgiyi görmezden gelmeye mi çalışmaktadırlar? 

3)      Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November

İşkolik bir adam olan Nelson Moss, ehliyet almak için girdiği bir sınavda deli dolu bir kadın olan Sara ile tanışır. Sara, Nelson’dan bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. Bu teklifi kabul eden Nelson, beklemediği bir aşk macerasının içine girer. 

4)      Tiffany’de Kahvaltı / Breakfast at Tiffany’s

Holly, New York sosyetesinin renkli simalarından biridir. Her gün başka bir erkekle günü gün eden Holly’nin erkekler konusundaki düşüncesi yan dairesine taşınan genç adamla tanışmasıyla birlikte değişmeye başlar.  

5)      Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind

İki yıl boyunca birlikte olduğu sevgilisi Joel Barish’ten ayrılan Clementine, ayrılık sonrası teknolojik bir yöntemle Joel’e dair her şeyi hafızasından sildirir. Bunu öğrenen Joel de aynı şeyi yapmak ister fakat sonuç umduğu gibi olmayacaktır.  

6)      Aşk ve Küller / Blue Valentine

Dean ve Cindy’nin evlilikleri iyi gitmemektedir. Büyük bir aşkla birbirlerine bağlı olan çift, eski günlerini ayrılık aşaması yaklaştıkça daha fazla hatırlarlar. Sevgi ve nefreti, hayal ve gerçeği, erkek ve kadın bakış açısını bir arada görebileceğiniz bu filmde bir ilişkinin anatomisini izleyebilirsiniz.