Yatak Odanızdan Çıkmadan Önce Günü İyileştirmek İçin Yapabileceğiniz 5 Şey

Sabah yatak odasından çıkmadan önce gününüzü daha iyi kılmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Yarın sabah kahve yapmak ya da haberleri açmak için yatak odasından çıkmadan önce bunlardan birini mutlaka deneyin.

1. Bir Bardak Su İç

Basit görünmesine rağmen güne sağlıklı başlamak için harika bir yoldur. Gece uyumadan önce yatağınızın yanına bir bardak su ayarlayın ve sabah kalkar kalkmaz unutmadan suyunuzu için. Yalnızca bir bardak su çok zor olmamalı!

su

2. Kontrollü Bir Gün

Yatağınızdan ayrılmadan önce bir önceki gününüzün en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz bölümlerini hatırlayın. Kötü bölümleri atın, iyileri tadın ve önünüzdeki güne ilişkin niyetlerinizi düşünün.  Ardından günlük yapılacaklar listenizi ve hedeflerinizi yazın. Düzenli ve kontrollü bir güne başlamanıza yardımcı olacaktır ve bu da gününüzü daha verimli geçirmenizi sağlayacaktır.

kahve_nasıl_yapılır

3. Birine Günaydın Deyin

Bir arkadaşınıza ve ya tatlı evcil hayvanınıza günaydın demek karşı tarafa olduğu kadar size de iyi gelecektir. Birine harika günler dilemek için kendinizi bir dakikalığına kendi dünyanızdan çekerek kısa mesaj ve ya e-posta atın.

sabah-egzersizi

4. Çevrenize Bakın

Eğer yatak odasına iş koyduysanız bununla ilgilenmeden önce bir çevrenize bakın. Komik gelebilir ama yatak odanız kişiliğinizi yansıtıyorsa mutlaka baktığınızda gülümseyecek bir şeyler bulabilirsiniz. Camdan ve balkondan bakmak da sizi canlandıracaktır. Bu kısa gülümseten anlar gün içinde yoğun stres yaşamanızı engeller.

balkon

5. Yatağınızı Düzeltin

Yatak odasından çıkmadan önce yatağınızı toplayın. Düzenlenmiş bir yatak, kahvaltı yapmak ve işinize hazır hale gelmek için sizi motive edecektir. Evden çıkmadan önce yatağınızı düzenlemeyi unutmazsanız uzun bir günün ardından eve döndüğünüzde yapılmış bir yatağın tablosunun tadını çıkarabileceksiniz.

yatak_odası_dekoru