Yaz Mevsiminde Çantanızdan Ayırmamanız Gereken 7 Eşya

Dört mevsim yanımızda olan çantalar, kıyafetlerimizi tamamlamak için olduğu kadar ihtiyaçlarımızı taşımak için de varlar. Mademki onları daima taşıyoruz, içlerini de akıllıca ve bize hizmet edecek şekilde doldurabilmeliyiz. Peki nasıl? Mesela, yaz mevsiminde çantamızda neler bulundurursak bizim yararımıza olabilir? İşte detaylar…

1) Su Şişesi

Yaz mevsiminde suya olan ihtiyacınız her zamankinden fazla olacaktır. Gün içerisinde sürekli terleyerek kaybettiğiniz su miktarını geri kazanıp enerjinizi ve sağlığınızı koruyabilmeniz için yanınızda daima su taşımayı ihmal etmeyin.

2) Yelpaze

Özellikle eski zamanlarda daima kullanılan yelpazeyi yeniden hayatınıza kazandırmaya ne dersiniz? Genel olarak kullandığınız kıyafetlerinize uygun, şık bir yelpazeye çantanızda bulundurarak hem günün bunaltıcı sıcaklarından kurtulabilir hem de şık ve zarif bir aksesuar edinebilirsiniz.

3) Güneş Kremi

Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi korumadığınızda cilt kanserine kadar çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle iyi bir önlem alabilmek için cildinize uygun, doktor tavsiyesi olan bir güneş kremini yanınızda bulundurmaya özen gösterin.

4) Şapka ve Gözlük

Yazın bunaltıcı sıcaklarından ve güneşin zararlı etkilerinden en çok etkilenen bölgelerimiz, yüz ve baş bölgesidir. Yüz ve baş bölgesini korumak için şapka ve gözlüğünüzü daima yanınızda bulundurun. Şapka kullanarak başınıza güneş geçmesini önler, gözlük kullanarak göz çevresinde kırışık ve leke oluşumunu önleyebilirsiniz.

5) İnce Bir Şal

Her ne kadar yaz mevsiminde olsanız da ani hava değişimlerinin olma ihtimalini düşünmek gerekir. Birden bastıracak yağmur ya da çıkacak rüzgâra karşı çantanızda ince bir şal bulundurarak kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

6) Bikini veya Mayo

Bu maddemiz, anlık keyifleri çok sevenlere geliyor! Plansız bir gezi sırasında mükemmel bir denizle karşılaşıp “Ah keşke yanımda mayom olsaydı, şimdi ne güzel bir dalar çıkardım en azından” diye iç geçirdiğiniz olmuştur. Böylesine üzülmemek için neden yanınızda bikini veya mayo bulundurmayasınız? Ağırlık etmeyecek ve yer kaplamayacak bu seçeneklere çantanızda bir şans verin deriz, sonuçların mutlu edeceğinden eminiz.

7) Piknik Örtüsü

Yaz pikniklerine bayılanlardansanız çantanızda mutlaka ince bir piknik örtüsü bulundurmalısınız! Ansızın karşınıza çıkan keyifli bir yeşilliğe piknik örtünüzü serip belki sandviçinizi yemek belki de sadece soluk almak, inanın şahane gelecek!