Yaz Tatilinde Kilo Almamak İçin Bunlara Dikkat Edin

Tüm kışın sıkıcı ve hantal günlerinden sıyrılıp yaz günlerine hazırlanmaya başladınız. Başarılı olup istediğiniz kiloya ulaştınız. Fakat o da ne? Sırada yeni yer keşfetmenin, bir sürü yeni lezzetle tanışmanın, açık büfelerle savaşmanın zamanları geliyor; evet yaz tatili!

Yaz tatilinden, eklenen kiloların değil sadece güzel anıların ağırlığı ile dönebilmek için birkaç ufak detaya dikkat edip gereken önlemleri almanız gerekiyor. İşte yaz tatilinde kilo almamanız için dikkat etmeniz gerekenler:

  • Kahvaltıyı İhmal Etmeyin

Kahvaltının sağlıklı beslenme konusunda ne kadar önemli olduğunu artık bilmeniz gerekiyor. Kahvaltı yapmadan güne kesinlikle başlamamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kahvaltı sayesinde gün boyu karşınıza çıkabilecek açık büfe kahvaltılarına daha kolay karşı koyabilir, aynı zamanda metabolizma hızınızın daha yüksek olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

kahvalti

  • Yolculuklar İçin Hazırlıklı Davranın

Uzun süren yolculuklar için eğer ki önceden hazırlanmadıysanız yolculuk sırasında aşırı bir şekilde acıkabilir, bulduğunuz ilk restorandaki yemeklere açlıkla saldırabilirsiniz. Bu durumu önleyebilmek için yolculuğa çıkmadan evinizde kendi ellerinizle doyurucu ve sağlıklı sandviçler hazırlayın ve gereksiz kilo alımlarını önleyin.

arabayla-seyahat

  • Bolca Su Tüketin

Sağlık açısından her zaman son derece önemli olan su tüketimini, yaz mevsiminde bir miktar daha artırmanız gerekir. Yeterli miktarda tüketeceğiniz su sayesinde hem aşırı sıcaklar etkisiyle kaybedeceğiniz su ve mineral miktarını yerine getirebilir hem de metabolizmanızı hızlandırıp daha kolay bir şekilde yağ yakımına katkıda bulunabilirsiniz.

seyahat

  • Egzersizlerinizi İhmal Etmeyin

Yaz tatili süresince yüzme, su sporları, bisiklete binme gibi çeşitli aktiviteler derken her zamankinden daha fazla hareket ediyor olabilirsiniz; fakat yine de her zaman yapmış olduğunuz egzersizleri ihmal etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Ne kadar hareket, o kadar fit vücut demektir unutmayın.

seyahat1

  • Yeni Tatlara İzin Verin

Yaz tatili her anlamda bolca keşif demektir. Yeni şehirler, yeni mekanlar, yeni insanlar, yeni lezzetler… Bol seçenekli bir sofra ile karşılaştığınızda kendinize şunu sorun; “Bu yemeği her zaman kolayca bulabilir miyim?” Cevabınız evet ise onu yiyecek listenizden çıkarın ve sadece yeni lezzetlere doğru yönelin. Böylece hem kendinize fazla yüklenmemiş olur hem de daha hoş, heyecanlı bir keşif yaşayabilirsiniz.