Yılbaşını Oldukça Hareketli Geçiren 10 Fantastik Şehir

İşte Yılbaşını Oldukça Hareketli Geçiren 10 Fantastik Şehir!

yilbasi-kutlamasi

Laponya

Avrupa’nın noel başkenti olarak bilinen bu köyde yılbaşında gerçek ren geyiği bulunuyor ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. Yılbaşını masallara konu olmuş Finlandiya’nın Noel baba köyü ve Santa parkında kutlamak isterseniz büyülü bir deneyim yaşamanız kesin.

Sidney

Havaların soğumasından bıktım, yaz insanıyım diyorsanız Sidney tam size göre bir yılbaşı rotası. Avustralya’da yılbaşı yaz günlerine denk gelir, bu yüzden Noel babayı yazlık kıyafetleri ile görmek mümkündür. Ayrıca Avustralya’nın simgesi olan kangurular da bu özel günde Noel babaya eşlik eder. Yeni yılı herkesten önce kutlamak ve Sidney Köprüsü ile Opera Binasını muhteşem bir şölenle izlemek için Avusturalya ‘ya gitmelisiniz.

Barselona

Gaudi ile özdeşleşen şehir adeta bir açık hava müzesi; harika sokak dizaynı, Barok sanat döneminin etkilerini barındıran, enfes işçilik ve hayal gücünün etkilerini görebileceğiniz mimarisi ve yüzyıllara dayanan sanat geçmişiyle yılbaşını geçirmek isteyeceğiniz tatiliniz hele de biraz uzunsa doyasıya tadına varabileceğiniz, dolu dolu bir şehir.

Paris

Sevgilinizle veya eşinizle duygusal hayat boyu unutamayacağınız bir seyahate mi çıkmak istiyorsunuz? O halde sizi, aşkın başkenti Paris’e alalım. İster Eiffel kulesinin karşısında kahve için, ister Sefiller gibi başyapıtların yazıldığı sokakları gezin, ister dünyanın en güzel şaraplarını için, ister her birine farklı bir tarihsel kişiliğin adı verilmiş Paris’te Gece Yarısı gibi filmlere konu olmuş sokakları gezin. Paris, duygular, hatıralar ve aşk arasında, her anından fevkalade keyif alacağınız bir seyahat rotası.

Berlin

Avrupa’nın en büyük açık hava yılbaşı partisi her sene Berlin’de gerçekleşiyor. Burada buluşan milyona yakın kişiyle, Berlin’nin simgesi Brandenburg Kapısı’nda gece boyu ünlü grupların ve DJ’lerin performanslarıyla çok eğleneceğiniz kesin.

Amsterdam

Amsterdam kabul ederseniz ki yeterince çılgın bir şehir, burada yılbaşınızı geçirmek isterseniz neredeyse her köşede bir sokak partisine rastlayabilirsiniz. Ama eğer daha büyük, daha organize bir eğlence istiyorsanız, rotanızı Dam, Rembrandtplein, Nieuwmarkt ve Museumplein gibi meydanlara çevirebilir, havai fişek gösterilerini kentteki köprülerin üzerinden izleyebilir Amsterdam’daki sayısız gece kulübünden birinde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Londra

Britanya adası, her ülkesiyle, hem doğal harikalara, hem tarihin beşiği olmuş kültürlere, hem de birçok bilim insanı ve sanatçının yetiştiği mekânlara sahip. Londra ve Thames Meydanının, Thames Nehri’nin güzelliğini görebilir, özgürlükler ile özdeşleşmiş Hyde Park’ı ziyaret edebilir, dilerseniz Newton gibi önemli kişiliklerin, fikirlerini ilk defa halkla paylaştıkları mekânları görebilirsiniz.

New York

Rotamızı Amerika’ya çevirirsek dünyanın önemli metropollerinden biri olan New York’ u atlayamayız. Times Meydanı’nda yeni yıl kutlamalarının ritüeli saat tam 12 de meydana indirilen devasa topu görmek için insanlar saatler öncesinden meydanda toplanırlar. Yeni yıl kutlamaları daha sonra havai fişek gösterileri, konserler ve konfeti yağmuru ile sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Delicesine eğlenmek, farklı deneyimler yaşamak için New York harika bir tercih olacaktır.

Las Vegas

Las Vegas’ta sadece yılbaşı için değil yılın herhangi bir zamanında da gitseniz eğlence seçenekleriniz oldukça fazla. Yılbaşında giderseniz lazer şovlarıyla dolu sokak partilerinde çılgınlar gibi eğlenebilir, gece kulüpleri, oteller ve gazinolardaki konser veya şovlardan birine katılabilirsiniz. Unutmayın Vegas’ta olan Vegas’ta kalır!

Moskova / Rusya

Yılbaşı dediğin karsız olmaz diyorsanız, Moskova ‘da hem lapa lapa yağan karın hem de şehrin romantik ortamının tadını çıkarabilirsiniz. Burada eğlencenin dozu da, bir hayli yüksek. Yılbaşını dilerseniz meydanda, dilerseniz kapalı mekanlarda geçirebilirsiniz. Moskova’da kutlamalar için toplanma mekanı ise tabi ki Kızıl Meydan.