Yılbaşı Akşamınızı Güzelleştirecek 7 Ritüel

Yeni bir yıla giriş yapmak üzere geri sayımlar başladı. Ailenizle ya da kendinizle geçireceğiniz bu özel günde sizin için sıraladığımız bu ufak ritüelleri uygulayarak hem akşamınızı güzelleştirecek hem de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Haydi birlikte göz atalım!

1. Hedef Defteri Oluşturun

Yeni yıl demek, yeni başlangıçlar, yeni umutlar demektir. Gelin, bunun havada kalmasını engelleyelim. Nasıl mı? Tabii ki yazıya dökerek! Hemen kendinize minik bir defter alın ve yeni yılda gerçekleştirmek istediğiniz tüm hedeflerinizi büyük, küçük ayırmadan yılbaşı gecesinde defterinize sıralayın. İzlemek istediğiniz filmler, okumak istediğiniz kitaplar, gitmek istediğiniz yerler, katılmak istediğiniz kurslar; her birini defterinize renkli kalemlerle yazın, etrafını desenler çizerek süsleyin. Yılbaşı gecesinde yazdığınız her bir hedefin hayalini kurarak nasıl olacağını değerlendirin, gerçekleştirmeye daha yakın ve daha hazır olun. Bu yeni yılda hedef defterinizi yanınızdan ayırmadığınızda her işinizin daha bir zevkli hale geldiğini göreceksiniz.

2. Kokina Çiçeği Alın

Rengiyle, görünümüyle, yılbaşı ruhunu en iyi yansıtan detaylardan biri de yılın son günlerinde evin bir köşesine kokina çiçeği koymaktır. Siz de yılbaşı gecesini daha özel kılmak için güzel bir kokina çiçeği alıp vazonuza yerleştirerek huzurlu bir yılbaşı gecesi için başarılı bir adım atabilirsiniz. Üstelik kokina çiçeğinin şans ve bereket getirdiğine inanılıyor, bizden söylemesi!

3. Özel Yemekler Hazırlayın

Özel bir gün olduğunda onu tamamlayacak en iyi şey özel yemekler hazırlamaktır. Yılbaşı gecesi iyi hissetmek istiyorsanız kendinize bir yenilik armağan edin ve her zaman yaptığınız yemeklere ufak farklar katın ya da tüm cesaretinizi alıp yepyeni bir tarif deneyin. Bu sayede yeni yıla daha en baştan heyecanlı bir deneyimle başlayabilirsiniz.

4. Sofranızı Süsleyin

Özel yemekler hazırladınız ama işiniz bitmedi; sıra geldi sofra düzenini güzelleştirmeye! Hadi yılbaşı sofrası için bunca zamandır sakladığınız tüm yemek takımlarını çıkarın, gerekirse çeyiz sandıklarınızı karıştırın ve kendinize gıcır gıcır bir sofra kurun. Günlük peçeteler yerine kırmızı gibi enerjik renklerde ve yılbaşı temasına uygun desenlerde peçeteler seçerek sofranızı özelleştirin. Bu sayede yılbaşı gecesinde daha iyi hissedeceğinizden eminiz!

5. Özenli Giyinin

Yılbaşı gecesinde evde yalnız bile olsanız bu süslenmeyeceksiniz anlamına gelmiyor. Kendinizi iyi hissetmek için yeni yılı en sevdiğiniz, en şık kıyafetlerle karşılamalısınız. Güzel bir banyodan sonra özenli giyinerek tıraş, makyaj gibi tüm kişisel bakımlarınızı tamamlayıp hem dış görünüşünüzü hem de ruhunuzu iyileştirebilir, yeni yılı bomba gibi karşılayabilirsiniz. Unutmadan; yılbaşı ruhuna yaraşır kırmızı renkte bir aksesuar ya da kıyafetten mutlaka yararlanın ve enerjinizi doruklara çıkarın!

6. Ağaç Süsleyin

Kendinizi süslediniz, yeter mi? Yetmez! Yılbaşı ağacınızı henüz süslemediyseniz hâlâ vaktiniz olduğunu unutmayın. Yılbaşı ağacınızı süsleyip renkli ışıklarınızı, kokulu mumlarınızı yakarak yeni yıl için dakikaları saymaya başlayın. Ağacınız yoksa dahi tüm yaratıcılığınızı kullanıp çeşitli objelerden ağaca benzer süslemeler yaratabilir, fark yaratabilirsiniz.

7. Yılbaşı Temalı Film ya da Diziler İzleyin

Yılbaşı ruhunu tam anlamıyla yaşamak istiyor, kendinize mutluluk enjekte etmek istiyorsanız bunun için en iyi yol iyi bir film ya da dizi izlemektir. Yılbaşı gecesini tek başına geçirecek dahi olsanız güzel bir sofrayla size eşlik edecek iyi bir filmle en iyi ruh haline sahip olabilir, yeni yıla mutlu girebilirsiniz.