Yeni Yıl Sofranıza Yakışacak Meze Tarifleri

Size şahane tarifler hazırladık. İşte yeni yıl sofranıza yakışacak meze tarifleri.

1- Yoğurtlu Köz biber Mezesi Tarifi

Bayılırız közlemeye, biberleri iyiden iyiye kızartmaya… Hele bir de yanında yoğurt varsa, sözün bitip midenin guruldadığı ana gelmişiz demektir. Yoğurtlu köz biber mezesi tarifini izlemek için görsele tıklayın.

biber mezesi

2- Kabak Sandalı Tarifi

E tabi görsellik şart! Önce gözlere sonra midelere hitap ediyor ve kabak sandalımızı, lezzet selimize bırakıveriyoruz. Nefis garnitür eşliğinde enfes tarif MigrosTV’de yayında!

kabak sandal tarifi

3- Naneli Patates Köftesi Tarifi

Biraz da nane diyelim mi? Geleneksel patates köftesine biraz nane kattık ve ortaya çıkan lezzetle keyiften kahkaha attık! Siz de atmak isterseniz şöyle buyurun.

patates köftesi tarifi

4- Patlıcan Sushi Tarifi

Eğer çiğ balık fikri size iyi gelmiyorsa, bizde işin şekil kısmını alır lezzetini kendi damak zevkimize bırakırız. Mesela patlıcanlı bir sushi yapmaya ne dersiniz? Kulağınıza ilginç geliyorsa buyurun şöyle anlatalım…

patlıcan sushi tarifi

5- Bi’lokmalık Havuç Tarator Tarifi

Ne de yakışır kalamarın yanına tarator… Bu sefer taratora biraz renk katmak istedik. İhtiyacımız olan sadece birkaç havuçtu. Sonra mı? Gelin birlikte izleyelim.

havuç tarator tarifi

6- Karpuz Lokmaları Tarifi

İşe biraz da meyve mi katsak? Mesela yazın vazgeçilmez meyvesi karpuz ile şahane bir lezzet yapalım. İşbirlikçileri ıspanak ve tulum peyniri. Bu lezzet bir harika!

karpuz lokmaları

7- Balkan Cacığı Tarifi

E tabi efsane lezzeti de yapmadan olmaz. Yaz sıcağının serinleten tadı; cacık! Peki, Balkan usulü cacık nasıl yapılır? Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

balkan cacığı