Yolculuğa Çıkarken Arabanızda Olması Gerekenler

Tatil yolculukları başlıyor, bitmek bilmeyen uzun yolculuklarda yanınızda mutlaka bulunması gereken, neredeyse hayati önem taşıyan eşyaların ne olduğunu biliyor musunuz? Yolculuğa çıkmadan bu satırlarımıza bir göz atmak iyi bir fikir olabilir.

1. Plastik Araç-Gereçler

Plastik tabak, kaşık, çatal, bardak gibi eşyalar; uzun yolculuklarda büyük kolaylık sağlayacaktır. Onlar sayesinde hem evden getirdiğiniz yiyecekleri hem de yolda satın alacağınız yiyecekleri rahat bir şekilde tüketebilir, yemek sonrasında temizleme derdi ile uğraşmadan doğruca çöpe atabilirsiniz.

araba-yolculugu

2. Yastık

Rahatına düşkün bir insansanız işinize en çok yarayacak detaylardan biri yumuşacık, konforlu yastıklardır. Özellikle çocuklu bir yolculuğa çıkacaksanız çeşitli yastıklar sayesinde büyük ölçüde bir rahatlık sağlayabilirsiniz.

seyahat1

3. Navigasyon

Uzun yolculuklarda bir miktar kaybolmak, çoğu zaman güzel keşiflere ön ayak olacağından keyifli olabilir, ancak dozunu abartmamak için yanınızda bir navigasyon bulundurmak kesinlikle doğru bir karar olacaktır.

telefon-kilifi

4. Güneş Kremi

Yaz mevsiminde uzun yola çıkmak, güneş ile daha çok haşır neşir olmak demektir. Özellikle ön koltukta oturacak insanlar için güneş kremi kullanmak son derece önemlidir.

tatil

5. Su Alın

Uzun bir yolculuk için nasıl ki arabanızın dolu bir yakıt deposuna ihtiyacı varsa sizin de bol miktarda su ve sulu gıdalara ihtiyacınız var demektir. Yaz mevsiminin hararetini düşünerek yanınızda buzlu sular bulundurmak sizi epey ferahlatacak, yolu daha rahat tamamlamanıza yardım edecektir.

arabayla-seyahat

6. Atıştırmalıklar

Sıkıcı bir yolculuğu güzelleştirebilecek detaylardan birincisi iyi yol arkadaşları, ikincisi ise lezzetli atıştırmalıklardır. Bol enerji veren ve rahat bir şekilde tüketebileceğiniz atıştırmalıklar sayesinde yolun nasıl bittiğini anlayamamak için atıştırmalıklarınızı unutmamaya dikkat edin.

araba-seyahati

7. Müzik Albümleri

Yolculuk sırasında şehrin dışına çıkmaya başladıkça radyo kanalları da teker teker kaybolmaya başlayacaktır. Bunun için temkini elden bırakmayıp en sevdiğiniz şarkıları, en sevdiğiniz albümleri yanınıza doluşturup da yola öyle çıkmayı ihmal etmeyin.