Yükselen Burç Hesaplama Hakkında 9 Bilgi

Doğduğunuz ay ve güne göre hangi burçtan olduğunuzu biliyor olabilirsiniz; peki ya yükselen burcunuzun ne olduğunu biliyor musunuz? Oysa yükselen burç, birçok uzmana göre öz (güneş) burcunuz kadar, çoğunlukla da öz (güneş) burcunuzdan daha önemlidir; hatta 30 yaştan sonra kişi üzerinde yükselen burcun etkisi artmaktadır.
Yazımızın devamında yükselen burç nasıl hesaplanır, yükselen burç doğum saati olmadan öğrenilebilir mi gibi birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Gelin, detaylara birlikte bakalım…

1. Yükselen Burç ile Güneş Burcu Arasında Ne Fark Vardır?

Güneş burcu yani öz burç ile yükselen burç ayrı kavramlardır. Güneş burcu, doğduğumuz anda güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyorsa güneş burcunu da bu belirler. Yükselen burç ise doğduğumuz sırada yükselen ufuk çizgisiyle oluşup takım yıldıza verilen astrolojik bir terimdir. Diğer bir deyişle doğduğunuz anda, güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgedir.

2. Yükselen Burcun Önemi Nedir?

Yükselen burç için sizin karşınızdaki insana görünen ilk yüzünüz diyebiliriz. Tanıştığınız yeni insanın sizde ilk algıladığı, fikir sahibi olduğu özellikler yükselen burcunuza aittir; ancak sizi tanımaya başladıkça öz, yani güneş burcunuzun etkilerini hissetmeye başlar.

3. Yükselen Burcunu Bilmek Daha İyi Bir Tanışma Sağlar mı?

Yükselen burç, bir kişinin ruhsal ve fiziksel özelliklerini öğrenebilmek için iyi bir ipucudur. Aynı zamanda kendinizi de daha yakından tanımanızı sağlar.
Kişinin hangi konularda yetenekli olduğunu, hangi hastalıklara yatkın olduğunu, aşk potansiyelini, ilişkilerde nelere meyilli olduğunu, kendini ifade şeklini, kişisel ve fiziksel özelliklerini, hayattaki şansı gibi birçok detayı; yükselen burç dahilinde netleştirmek mümkündür.

4. Yükselen Burcu Bilmek Size Ne Sağlar?

Yükselen burcunu bilmek, kendi hayatınız ya da başkalarının hayatı hakkında daha fazla fikir edinmenizi sağlar ve kontrolü ele almanıza yardımcı olur. Yükselen burcu öğrendiğinizde kendinizi ya da hayatınızdaki insanları daha yakından tanıyacak, seçimlerinizi de bu doğrultuda yaparak daha doğru kararlar verebileceksiniz.

5. Yükselen Burcunuz Var mıdır?

Herkesin yükselen burcu vardır, ancak bunu öğrenebilmek için doğduğunuz ayı, günü ve saati detaylıca bilmeniz gerekir.

6. Yükselen Burç Cinsiyete Göre Değişir mi?

Doğum haritası, cinsiyet ile ilgili değildir. Bu nedenle yükselen burç hesaplamalarında cinsiyetin bir önemi bulunmaz.

7. Doğum Saatini Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Yükselen burç hesaplamada en önemli detay olan doğum saatini öğrenmek için ebeveynlerinizden bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında doğum belgenizi inceleyebilir ya da doğduğunuz hastaneye sorabilirsiniz.
8. Doğum Saatini Bilmeyenler Yükselen Burcunu Öğrenebilir mi?
Doğum saati olmadan yükselen burç hesaplamak, daha zor olsa da mümkün sayılabilir. Pratik düşünce tarzınız ve burçların sırası, doğum tarihinizde güneşin doğuş ve batış zamanları gibi edineceğiniz birkaç bilgi ile yükselen burcunuzun bilgisine ulaşabilirsiniz.

9. Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç, matematiksel formüller ve tablolar kullanılarak hesaplanır. Yükselen burcunuzu merak ediyor, doğum tarihi ve saatinizi net olarak biliyorsanız işiniz daha kolay demektir. Güvendiğiniz uygulamalara ya da internet üzerinden çeşitli motorlara doğum bilgilerinizi vererek yükselen burcunuzun ne olduğunu öğrenmeniz mümkündür.