4 Adımda Ofis Şıklığı

Şık giyinmek ve şıklığı yansıtmak, iş yaşamında elde etmek istediğiniz karizmatik görüntü ve etkileyici duruşu sergileyebilmeniz için çok önemli.

moda

Başarı çizginizi ve sosyal çevrenizi de etkileyen şıklık yarışında ben de varım diyebilmek için uzun saatler harcamanıza ya da bütçenizi sarsacak harcamalara da gitmeniz gerekmiyor aslında.

Dikkat edeceğiniz birkaç ayrıntı ile farkına bile varmadan bu etkiyi yaratabilirsiniz. Biz de sizin için bu nüansları araştırdık. İş başarınızın altını çizebileceğiniz şık ve karizmatik görüntüyü sağlamanıza yardımcı olacak ipuçlarını yazdık. Küçük ama etkili önerilerimizi mutlaka okuyun ve vakit kaybetmeden hayata geçirin.

erkek-modasi

Saygı uyandıran bir görüntü yaratın!
Çok önemli bir pozisyonda, insanlarla iletişim halinde mi çalışıyorsunuz? Gün içerisinde birden fazla sunum mu yönetiyorsunuz? Bu durumda karşınızdaki insanın ilk dikkat edeceği nokta ne anlatacağınız değil, imajınız. Yaptığınız işin ağırlığına uygun bir görüntü çizmeniz, hem kurumunuzu hem de kişisel alt yapınızı destekleyecek bir imaj sergilemeniz çok önemli. Bu şıklığı belki bir takım elbise ile belki de bir blazer ceket ile sağlayacaksınız.

Ayrıntıları atlamayın, sizin fark etmediğinizi diğer insanlar görecektir!
Sabah kalktınız ve hazırlandınız. Mutlaka ama mutlaka evden çıkmadan önce son kez boy aynasında kendinize bakın. Kravatınızın boyu uygun uzunlukta mı, ayağınızdaki çorap elbisenizle uyumlu mu, ayakkabınız elbisenizi tamamlıyor mu? Yapacağınız bu son kontrol, gözden kaçanları görmenizi sağlayacaktır. 

ofis-kiyafetleri

Kendi stilinizi yaratın, diğerleriyle aynı olmak zorunda değilsiniz!
Modaya uygun giyinmek için çok çaba sarf etmeyin. Size uygun olmayan bir parçayı sadece moda olduğu için kullanmak sizi komik duruma düşürebilir. Her sezon kendi stilinize uygun olduğunu düşündüğünüz birkaç moda parçayı, kendi gardırobunuzla kombinleyin. Çok daha etkileyici ve karizmatik bir görünüş sergileyeceksiniz.

Bedensel ve zihinsel gücünüzü de şıklığınıza yansıtın!

Çok şık giyiniyorsunuz, kendi tarzınızı da bulmuşsunuz. Ancak fit ve sağlıklı bir görüntünüz yok. Çok yorgun ve bitkinsiniz. Bu durumda da isteğiniz etkiyi yaratamayabilirsiniz. Beden sağlığınıza özen gösterin. Spor yapın ve sağlıklı beslenin. Ve en önemlisi pozitif olun. Düşünce tarzınızı değiştirin hayatınız değişsin!