5 Adımda Dolabınızı Sonbahara Hazırlayın

Yaz mevsimini geride bırakırken yavaş yavaş “Nerede benim uzun kollularım?!” seslerinizi duymaya başladık. Dolabınızı hâlâ yazlık kıyafetler işgal ediyorsa ve giyinirken sonbahara uygun kıyafet bulmak için epey zaman harcıyorsanız o zaman adım adım dolabınızı beraber düzenleyelim.

1- Giymediğiniz Kıyafetlere Veda Edin

İlk önce, dolapta yer kaplayan fakat yaz boyunca bir defa bile elinizi sürmediğiniz yazlık kıyafetlere odaklanın. Büyük bir ihtimalle bu giyecekleri tam olarak içinize sinmeden ya da denemeden almış olabilirsiniz. Bu kıyafetleri dilerseniz bağışlayabilir, dilerseniz yakınlarınıza hediye edebilir ya da önümüzdeki yaz şans vermek için başka bir alanda saklayabilirsiniz.

2- Yazın Popüler Giysileri Yakınınızda Kalabilir

Şimdi geldik bol bol giydiğiniz, popüler yazlık kıyafetlerinize. Bu kıyafetlerin arasından bir şekilde sonbahar ve kış aylarında da giyme ihtimaliniz olan, çok sevdiğiniz parçaları yerlerinde bırakabilirsiniz. Geri kalanını ise kıyafet saklama poşetlerine (Vakumlu olanlar size daha fazla alan kazandırır.) koyun. Poşetleri başka bir dolapta saklamanızı öneriyoruz fakat başka saklama alanınız yoksa, mevcut dolabınızın en üst raflarının arka bölümlerine yerleştirebilirsiniz.

3- Mevsim Aksesuarlarına Yer Açın

Ücra köşelerde kalmış atkı, eldiven, bere gibi aksesuarlarınızı saklandıkları yerlerden çıkarma vakti geldi. Bu aksesuarları, dolabınızın askı asılan bölümlerine yerleştirmeniz diğer kıyafetler arasında kaybolmamalarını sağlayacaktır.

sonbahar

4- Kıyafetlerinizi Kategorilere Ayırın

İşte şimdi mevsime uygun giysilerinizi kategorilere ayırma vakti geldi. Günlük kıyafetleriniz, iş kıyafetleriniz, en kalın kışlık kıyafetleriniz ve en şık kıyafetleriniz olarak dört ana kategoriniz olabilir. Günlük ve iş kıyafetlerinizi, dolabınızda en kolay ulaşılabilir yere yerleştirirseniz, her gün kendinize zaman kazanmış olursunuz.

5- Düzeni Koruyun

Dolabınızın sonbahara hazır olması ve bu düzenin korunması için geldik en önemli maddeye: İstisnai durumlar olmadıkça mutlaka giymek için aldığınız kıyafetleri üzerinizden çıkardığınızda ait olduğu bölmeye, düzgün bir biçimde geri koyun.

Düzenli bir dolaba ne çok yakışır biliyor musunuz? Kendi ellerinizle, keyifle yapacağınız sabundan bir dolap kokusu: http://migrostv.migros.com.tr/sabundan-dolap-kokusu-yapimi/ İster kendi dolabınız için, isterseniz de hediye olarak başka birinin dolabı için bu sevimli dolap kokularından hazırlayabilirsiniz.