5 Adımda Yıllara Meydan Okuyun

Her zaman genç kalabilmek ve sağlıklı görünmek için, çok masraf etmeniz ya da uzun uğraşlar vermeniz gerekmediğini biliyor musunuz? Hayatınıza dahil edeceğiniz birkaç alışkanlıkla, Hollywood yıldızları gibi yıllara meydan okuyabilirsiniz. 

Biz de sizin için araştırdık. İşin sırrı olan birkaç püf noktasını derledik. Bu alışkanlıkları hayatınıza entegre ederek, aynalarla bir ömür boyu süren dostluk yaşayabilirsiniz.

1. H2O’nun gücünü hafife almayın, bol su için!

Artık bunu duymaktan sıkıldığınızı biliyoruz ama biz ısrarla size söylemeye devam edeceğiz. Vücudumuzun yüzde 75’i su ve kaybettiğimiz suyu yerine koymamak önce cildimizi sonra ise tüm bedenimizi etkiliyor. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka su içme alışkanlığı kazanın. Güne limonlu su içerek başlamanın hayatınıza katacağı muhteşem faydalara bir göz atalım mı?

su-icmek

2. Sebze ve meyveden vazgeçmeyin!

Beslenme piramidinizi sebze ve meyveden mahrum bırakmayın. Vitamin, mineral ve antioksidan deposu bu besin grubunu ne kadar çok tüketirseniz, o kadar canlı ve parlak cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca sebze ve meyveler sıfıra yakın kalori miktarı ile formda kalmanıza da yardımcı olacaktır.

meyve

3. Pişirme alışkanlıklarınızı gözden geçirin!

Sebzeleri pişirmeden, çiğ olarak tüketin. Böylelikle içerdikleri tüm besin ögelerini, herhangi bir kayba uğramadan tüketmiş olacaksınız. Çiğ olarak yemek damak tadınıza uygun değilse buharda pişirme yöntemini deneyebilirsiniz. 

güzel yemek yapmak

4. Üzüm çekirdeği yağı içeren ürünler tercih edin!

Üzüm çekirdeği yağı çok güçlü bir antioksidan olarak, yaşlanmayı durdurma özelliğine sahiptir. Bu yağı direkt olarak aktardan satın alarak cildinize ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. 

uzum

5. Uygun protein içeceklerinden birini hayatınıza dahil edin!

Protein içeceklerinin hücrelerin yaşlanma hızını yavaşlattığını biliyor muydunuz? Siz de yıllara meydan okuyan bir cilde sahip olmak ve daha uzun ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız bu içeceklerden faydalanabilirsiniz.