7 Doğal Cilt Bakım Yöntemi

Ergenlikle birlikte temiz, pürüzsüz ve parlak bir cilt adeta bir hayale dönüşüyor fakat hiç mi çaresi yok bebeksi cildimizi geri kazanmanın? İşte size birkaç tüyo…

1)      Yapılan en büyük hatalardan biri makyajı temizlemeden yatmak. Makyajın uzun süre cildinize kalması demek, sivilceli bir cilde de merhaba demek aynı zamanda. Özellikle cildinizin de dinlendiği gece uykularında cildinizin nefes alabilmesi için mutlaka ama mutlaka makyajınızı temizleyin. Eğer unutuyorsanız, başucunuza makyaj temizleme mendillerinden koyabilirsiniz.
makyaj-malzemesi
2)      Spor yapmadan önce ve sonra yüzünüzü mutlaka yıkayın, hatta yıkama esnasında yüz temizleme jellerinden kullanmak avantajınıza olacaktır. Bu sayede spor öncesi ve sonrası gözeneklerinizi temizlemiş olacaksınız ve spor esnasında salgıladığınız ter gözeneklerinizden rahatça atılabildiği gibi, spor sonrasında da cildinize yapışıp kalmayacak.
spor-egitmeni
3)      Günlük su tüketiminizi arttırın. Vücudunuza giren su miktarını arttırmak cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olacak. Susuz kalmak ise cilt problemlerinin başlıca sebebi. Özellikle cildinizdeki sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız bol bol su için.
tarcin-yesil-elma-detoksu
4)      Greyfurt antioksidan kaynağı bir meyve. Kullandığınız cilt ürünlerinin içeriğinde greyfurt olmasına özen gösterin. Böylece temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
greyfurt
5)      Vücudunuzdaki aknelerden kurtulmak için giysilerinizden içinde pişmeyin. Ne demek istiyoruz? Eğer çok terleyen bir bünyeye sahipseniz, terinizin vücudunuzda soğuyup gözeneklerinizi tıkamasına izin vermeyin. Sık sık duş alarak bu sorunun önüne geçin.
metabolizmayi-hizlandirmak
6)      Eğer saçlarınız yağlı bir yapıya sahipse, haftada bir yastık kılıfınızı değiştirin. Böylece gece uyurken kılıfınıza geçen yağ miktarını minimuma indirirsiniz ve saçlarınızdaki yağ miktarı da azalmış olur.
sac-bakimi
7)      Çok duydunuz bu uyarıyı ama bir de bizden duyun istedik. Sivilce probleminiz ne düzeyde olursa olsun sivilcelerinizi sıkarak onlardan kurtulmaya çalışmayın. Eğer sıkarsanız iltihabı cildinize yayıp daha fazla sivilceye sahip olmanıza neden olursunuz. Bu nedenle en doğru olan şeyi yapın ve cildinizin her zaman temiz kalmasına, gözeneklerinizin açık olmasına özen gösterin.