Evde Hazırlayabileceğiniz Akne Giderici 4 Doğal Maske

En olmadık zamanda yüzünüzde beliriveren sivilceler hayatınızı kâbusa mı çeviriyor? İşte size evde kolaylıkla yapabileceğiniz, akne giderici 4 doğal maske tarifi.

akne-maskesi

Çilek Maskesi

Cildim yağlı diye üzülmeyin. Cildinizin doğru bir yağ dengesine sahip olması için çilek ve yoğurt karışımından yapılan bu maskeden destek alabilirsiniz. 

6-7 adet çileği püre haline gelene kadar güzelce ezin. 1,5 yemek kaşığı ev yapımı organik yoğurdu ezmiş olduğunuz çileklerle güzelce karıştırın. İşte maskeniz hazır.

Problemli olan bölgeyi iyice temizleyip kurulayın. Sonra maskenizi yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin. Maske yüzünüzde iyice donup katılaştıktan sonra ılık suyla yüzünüzü güzelce temizleyin. 

Tarçın Maskesi

1 yemek kaşığı balı ve yarım yemek kaşığı tarçını bir kaba koyarak homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı temiz cildinize uygulayın. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra, cildinizi ılık suyla durulayın. 

Haftada 3 ya da 4 kere bu maskeyi düzenli kullandığınız takdirde hem sivilcelerinizin hem de sivilce kaynaklı izlerinizin azaldığını fark edeceksiniz. 

Limon Maskesi

En bilinen sivilce maskelerinden biri olan limon maskesini yapmak için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var. 

5 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunuzu, 3 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Dilerseniz doğrudan yüzünüze sürebileceğiniz bu karışımı, kısık ateşte bir süre kaynatıp soğuttuktan sonra da cildinize sürebilirsiniz. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayayın. Bu doğal maskeyi 1 hafta süreyle her gün kullanın. Düzenli kullanımda 1 hafta içinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. 

Zerdeçal Maskesi

Sivilcelerinizden kurtuldunuz ama izlerini hala yüzünüzde görüyor musunuz? O zaman bu tarifi uygulayın.

2 tatlı kaşığı zerdeçalı, 2 yemek kaşığı ev yapımı organik yoğurt ve 2 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Lekelerin bulunduğu bölgeye bu karışımı sürün. 20-25 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa uyguladığınızda lekelerinizin azalmaya başladığını fark edeceksiniz.