Beyaz Perdenin Stil Sahibi 4 Aktörü

Stil sahibi olmak, sadece modaya uygun giyinmekle olmuyor elbette. Vücudunuzu tanımanız, uygun parçaları bularak kombinlemeniz ve yaşam biçiminizle örtüşen bir tarz yaratmanız; stil sahibi olduğunuzun göstergelerinden birkaçı… Stilinizi belirledikten sonra zenginleştirmek de sizin elinizde. Bununla ilgili moda dergilerini takip edebilir ya da stilini kendinize yakın hissettiğiniz bir aktörden ilham alabilirsiniz.

Biz de sizin için tarzıyla hafızalara kazınmış, başarılı oyunculuk kariyerinin dışında stili ve yakışıklılığıyla anılan 4 ünlü aktörün, stil ikonu olmalarına neden olan sırlarını araştırdık. Yazımızın devamında tarzları birbirinden farklı dört aktörün nasıl stil ikonu olduklarının nüanslarını bulabilirsiniz.

1. Cary Grant: Ünü yarım yüzyılı aşkın bir süre öncesine dayanan bir adam, bugün takım elbise hakkında bize ne öğretiyor olabilir? Kısacası; her şey… Zamansız bir stil ikonu olan Grant; takım elbise, kravat ve fular kullanma sanatının ustası. Göz alıcı parlaklıktaki ayakkabıları da unutmamak lazım. Grant’in geniş boynunu gizlemek için gömlek tercih ettiğini biliyor muydunuz?

carygrant

2. George Clooney: Klasik ama tarz sahibi olmak isteyenlerin yakından takip ettiği Clooney, “Takım elbise ile nasıl şık olunur?” sorusunun cevabını veren aktörlerden bir . Kravat kullanmadan takım elbise giymek ve göz alıcı görünmek de zorlanmadan elde ettiği bir başarı.  Üç düğmeli bir takım elbise ya da plisesiz ve manşetsiz bir pantolonla George Clooney’i stilini uygulayabilirsiniz.

georgeclooney

3. Brad Pitt: Genetik olarak kutsanmış olmasının dışında, Brad Pitt stilinin olmazsa olmazı; güneş gözlükleri… Yaz-kış güneş gözlüğünüzü yanınızdan ayırmayın. Modern Amerikan tarzının aynası olan ünlü aktör gibi giyinmek için cesur olmanız yeterli. Üç parçalı takım elbise giydiğinizde bile bu kıyafeti daha az sıkıcı hale getirin. Mesela gömleğinizin yakası ve kollarını kendinize göre şekillendirin ya da kravatınızı gevşetin.

bradpitt

4. Johnny Depp: Diğer ünlülerin aksine Depp; stilini duygularını dışa vurmak için kullanır. Çoğu zaman; siyah tişört, kot pantolon, deri ceket, bileklik, bot, çizme ve fötr şapkası ile görüntülenen ünlü aktör, kesinlikle bir stil ikonu. Siz de giyim tarzınızı Johnny Depp’e yakın buluyorsanız, dolabınızdaki şapka ve aksesuar sayısını artırabilirsiniz.

johnnydepp