Bunları Hatırlıyorsanız Geçmiş Olsun; Yaşlanıyorsunuz!

Bugün acımasız günümüzdeyiz 🙂 Nereden geldi aklımıza biz de bilmiyoruz…Hatırlar mısınız walkman’leri, emzik kolyeleri, patlayan şekerleri, garip kokulu minik kolonyaları? Bu yazımızda naftalin kokulu bir yolculuk yapalım dedik, katılmak isteyen?

nostaljik-radyo

1- Takılma sebebi belli olmayan, olsa da nasıl bir imaj yarattığı meçhul, meşhur emzik kolye. Bunun bir de plastik olanları vardı ki eyvah eyvah!

emzik-kolye

2- Kulağımıza takınca hangimiz Madonna, hangimiz Michael Jackson olmadık ki? Gençlik yollarının gözdesi Walkman. ‘Çakma ürün’ün atalarından aynı zamanda; ‘Waltman’i hatırlayan? 🙂

wolkmen

3- Şaşkınlık sembolü. Nasıl oluyor da küçücük kâğıttan o köpük çıkıyor da elimizi yıkıyor. Olacak iş değildi ama oldu. Buyurunuz!

sabun

4- Çok modaydı… Pembesi, mavisi, sarısı renk renk. Gülünce gökkuşağı gibi parlıyorduk ve bundan da pek hayıflanmıyorduk sanki… Renkli diş telleri!

dis

5- Az mı bekledik uzun olanı gelsin de oyun bitsin diye. Ama yok, nerede! Hep z şeklinde garip olan figürün geldiği ve bizi kalp yangınlarına sürüklediği efsane oyun; tetris!

tetris

6- Kendimiz aç kalsak, onu doyurduğumuz. Kendimiz uyumasak, onu uyuttuğumuz, ninnilerle büyüttüğümüz ilk göz ağrımız; sanal bebek!

anahtarlik

7- Ağzımızı sağa sola yamultup, garip notalar yarattığımız ve hunharca sesler eşliğinde şaşkınlıkla yediğimiz efsane; patlayan şeker. Bu arada bu efsane sanmayın ki sona erdi. Sadece Migros’ta satılan Shaggy Boom ile eğlence, ilk günkü tadıyla devam ediyor. Bu arada patlayan şeker ile yaptığımız lezzetli tarifler için de bir uğrayın deriz!

Geçmiş güzeldi, güzel olsa da bitmeliydi. Yeniçağa ayak uydururken, eskileri de yâd edelim dedik. Evet, konuya yaş almaktan girdik ama unutmayın hayalleriniz rakamla değil kalbinizdeki his ile büyür!

Yine görüşeceğiz 🙂