Doğal Makyaj İpuçları

Fondöten her zaman modadır! Sakalı olmayan erkekler sivilceleri ve yaraları saklamak için temel fondöten kullanabilirler. İşin sırrı renk tonunu iyi tutturmak! Rengi cilt renginizden bir ton koyu olan fondöteni seçmeye dikkat edin ve boynunuza da biraz fondöten sürerek renk geçişini ortadan kaldırın!
makyaj-malzemeleri

İşte makyaj ip uçları!

1. Erkeklerin gözenekleri daha büyük olduğu için yüzleri daha çabuk kirlenir. Bu nedenle bir ton koyu fondöten sizin için doğru bir seçim olacak. Eğer sakalınız varsa veya yüz tüyünüz çoksa, kapatıcı pudra kullanmayı deneyin.

makyaj-malzemesi

2) Cildiniz yağlı ise, su bazlı fondöten kullanın. Su bazlı fondöten cildinizin yağlanmasını önleyecektir.

makyaj-puf-noktasi

3) Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey miktardır! Miktarını fazla kaçırdığınız fondöten yapay bir görünüm yaratır. Fazla sürülmüş pudra, sizi film setinde gibi gösterebilir. Bu nedenle fondöteni sürerken, elinizle eşit şekilde yüzünüzü ve boynunuzu kaplamaya yetecek kadar yaymanız yeterli.

makyaj-guzellik

4) Fondöteni çok ağır bulanlar için alternatif kapatıcı: BB Krem ya da bir diğer adıyla renkli nemlendirici. Bu ürünün fondöten kadar kapatıcı etkisi yok; fakat doğal bir görünüm kazandırıyor. Kapatmanız gereken çok fazla sivilceniz yoksa bu kremi kullanabilirsiniz. Bir artısı da çok hafif olması. Özellikle su bazlı olanlar yüzünüzde hiçbir şey yokmuş gibi hissetmenizi sağlayacak, aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılayacak.

makyaj-cantasi

5) Dudaklarınıza dudak nemlendiricisi sürerek çatlamış görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. Nemsiz kalan dudaklar kötü ve bakımsız bir görüntü oluşturur. Çekinmeden şeffaf dudak nemlendiricisi sürebilir, pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

makyaj-bakimi

6) Tırnakları bakımsız olan bir erkek, ilk izlenim olarak sınıfta kalabilir. Bu yüzden el bakımına önem vermelisiniz! Manikür yaptırmak hoşunuza gitmiyorsa kendi setinizi alıp evde kendi manikürünüzü yapabilirsiniz. İnternetteki videolarla nasıl yapıldığını öğrenmek çok kolay!

makyaj-taktikleri

7) Cildinizi ölü derilerden temizlemek için peeling yapın! Kişisel bakım mağazalarında bulabileceğiniz ürünlerle cildinizin daha parlak ve temiz gözükmesini sağlayabilirsiniz!