Erkek Saç Bakımında Çok Önemli 7 Detay

Erkek ya da kadın olalım iyi görünmemizi sağlayan detayımız, belki de en etkili aksesuarımız; saçlarımızdır. Rüzgâra karşı dans eden, parlak görünümlü, sağlıklı mı sağlıklı saçlara sahip olmayı kim istemez ki? Peki güzel saçlar için gerekenleri uyguluyor muyuz?

İşte erkeklerin güzel saçlara sahip olabilmesi için 7 önemli bakım detayı:

1. Uzun Saçlara Sahipseniz…

Öncelikle, kellik sorunu yaşayan birçok erkeğe göre uzun saçlara sahip olduğunuz için ayrı bir mutluluk duymalı ve bunun için daha çok önem vermelisiniz. Uzun saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüm kazanabilmesi için mutlaka bir saç kremi edinmeli ve bu kremi yıkama sırasında şampuandan sonra saç diplerinize ve saç uçlarınıza masaj yaparak uygulamalısınız.

italyan-erkek-modasi

2. Düzenli Olarak Kestirin

Kadın ya da erkek olalım saçlarımızın sağlığını koruyabilmek için düzenli olarak uçlarından kestirip yeniliğini koruyabilmemiz gerekir. Böylece kırıklardan arınmış daha sağlıklı bir şekilde ve çabuk uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

erkek-sac-bakimi

3. Kurularken Dikkat

Saçlarınızın sağlığını koruyabilmeniz için onları yüksek ısıdan mümkün olduğunca korumalısınız. Saçlarınızı kurutma makinesi ile kurulamak yerine havlunuz ile tamponlar gibi yumuşak hareketlerle kurutabilir, saçlarınızın hasar görmesini ve elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

erkeklerde-sac-bakim

4. Bırakın Dağınık Kalsın

Saçlarınızı tarayıp derli toplu ve hoş görünmeniz elbette önemli; ancak her şeyde olduğu gibi bunu da abartmamak şartı ile. Saçlarınızı çok sık ve sert hareketlerle taradığınızda saç yapısının bozulmasına ve saçlarınızın koparak dökülmesine neden olursunuz. Uzun vadede saçlarınız seyrelmeye ya da çok daha sağlıksız bir görünüm kazanmaya başlar. Bu durumu elbette istemezsiniz değil mi? O halde saçlarınızı mümkün olduğunca sadece şekil vermek için taramaya özen gösterin.

erkek-modasi

5. Kaliteli Saç Ürünleri Kullanın

Şampuan, sprey, krem, köpük her ne kullanıyorsanız mutlaka kaliteli olmasına dikkat edin. İçerisinde birçok zararlı, kimyasal madde bulunduran bu ürünler zamanla saç derinizi yıpratarak saçlarınızın dökülmesine ya da kepek sorununun artmasına neden olmaktadır. Bunu önleyebilmek için kullanacağınız ürünleri iyi araştırmalı, bir miktar yüksek ücret vermekten kaçınmamalısınız.

sac-bakimi

6. Çok Yıkamayın

Temiz görünmek elbette önemli ancak saç yıkamasını abartmamakta fayda var. Saçlarınızı her gün yıkadığınızda saç derinizde bulunan esansiyel yağın azalmasına neden olarak saç sağlığınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle saçlarınızı haftada 1 ya da 2 kez yıkamak sizin için ideal olacaktır.

erkeklerde-sac-bakim-onerileri-nasil-yapilir

 

7. Havuz Keyfi İçin Önlem Şart

Yazın sıcaklarından kaçmak, serin sulara kendinizi bırakmak için heyecanlanıyor olabilirsiniz; ancak şimdi söyleyeceğimizi dikkate almanızda fayda var. Havuzlarda bulunan klor, saç derinizin zarar görmesine neden olarak saçlarınızın koparak dökülmesine yol açar. Bu zararlı etkiden korunabilmek için havuza girmeden saçınızı temiz su ile ıslatıp iyi bir saç kremi uygulayabilir ya da yüzücü bonesi kullanabilirsiniz.