Erkekler için 5 Yüz Bakım Önerisi

Son yıllarda erkekler de en az kadınlar kadar dış görünüşlerine dikkat ediyor. Kaslı, fit bir vücut, etkileyici giyim, doğru saç ve sakal kesimi gibi tüm detaylarla kusursuz görünmeyi amaçlıyor. Peki ya, yüz bakımı? Yazımızın devamında kendine dikkat eden erkeklerin uygulayabileceği 5 yüz bakım önerisini bulabilirsiniz. İşte detaylar…

1. Temizleyin

Gün içerisinde yüzünüz birçok kir ve toza maruz kalır. Zamanla gözenekleri dolduran bu kir ve tozlar, cildin nefes almasını önleyerek sağlığını bozar ve kötü bir görünüme neden olur. Bu kötü etkinin önüne geçebilmek için gün sonunda yüzünüzü mutlaka iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Her gece uykudan önce tıpkı makyaj çıkarır gibi özel cilt bakım ürünleriyle yüzünüzü temizleyerek ona iyi bakmanız mümkündür.

2. Nemlendirici Kullanın

Canlı ve parlak görünümde, nem oranı iyi bir cilde sahip olabilmek için uygulamanız gereken ilk adım, gün içerisinde yeterli miktarda su içmektir; ancak bu yetmez. Su tüketiminin yanında cildiniz için uygun bir nemlendirici kullanarak cilt sağlığınızı dışarıdan da desteklemeniz gerekir. Doğru bir nemlendirici alıp yüzünüze her gün uygulayarak iyi bakım yapabilir, çok daha iyi görünebilirsiniz.

3. Tıraş Olun

Sakallarınızı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz; ancak dönem dönem bile olsa cildinizin sağlığı için onlardan vazgeçmeniz gerekebilir. Tıraş olmak ölü derinin atılmasını sağlar; ancak tıraş köpüğüyle birlikte nemlendirici de kullanmanız gerektiğini unutmayın. Yüzünüze tıraş köpüğünü sürmeden önce nemlendirici sürerek cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede yüz bakımı konusunda küçük ama çok etkili bir adım atabilirsiniz.

4. Peeling Yapın

Peeling uygulaması, herkesin sağlıklı bir cilde sahip olabilmesinde son derece önemli bir etkiye sahiptir. Peeling uygulaması sayesinde tüm ölü derilerden kurtularak gözeneklerinizin nefes almasını sağlarsınız. Yüz bakımı konusunda iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız haftada 2 kez peeling uygulamayı tercih edebilir, bu sayede cildinizde oluşacak olumlu değişimlerin tadını çıkarabilirsiniz.

5. Tonik Uygulayın

Cildinizdeki zararlı tüm kalıntılardan arınmak için kendinize bir tonik saati düzenleyin. Tonik için tercihiniz basit bir gül suyu da olabilir. Her gece yatmadan önce cildinizi gül suyuna batırdığınız pamukla silerek cildinizi besleyip canlandırabilirsiniz.