Erkekler İçin 6 Saç Uzatma Yöntemi

Günümüzde kadınlar kadar erkekler de saçlarına çok önem gösteriyor. Besleyici maskeler, kremler, şampuanlar kullanarak çok daha güçlü, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmaya çalışıyor. Siz de bu erkeklerden biriyseniz yazımızın devamı işinize yarayabilir. Erkekler için saç uzatan 6 etkili yönteme gelin birlikte bakalım…

 

 

  • Beslenmenize Dikkat Edin

 

 

Saçlarınızın mükemmel olması için dışarıdan çeşitli ürünlerle her ne kadar destekliyor olsanız da onların içten bir desteğe ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Abur-cubur gibi yetersiz gıdalarla beslenmek yerine protein, vitamin ve mineral açısından zengin bir beslenme düzeni oluşturun. Bu şekilde devam ettiğinizde saçlarınızdaki olumlu yönde değişimi fark edeceksiniz.

 

  1. Bakım Yapın

 

Saçlarınızın sağlıklı uzaması için beslenmenize dikkat ediyorsanız sıra geldi takviyelerden yararlanmaya! Saçlarınızın kısa zamanda daha fazla uzayabilmesi için iyi kalitede saç maskeleri, saç kremleri gibi ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bu ürünlerle bir bakım rutini oluşturarak saçlarınızın kısa zamanda sağlıkla uzamasını sağlayın.

 

  1. Ilık Suyla Yıkayın

 

Şimdi saçlarınızı yıkadığınız suyun derecesini bir düşünün. Eğer ki genellikle çok sıcak bir suyla yıkama yapıyorsanız saç diplerinize zarar verdiğinizi ve saçlarınızın uzama performansını olumsuz yönde etkilediğinizi fark edin. Bundan sonra ılık, mümkünse de soğuk suyla yıkayarak saç diplerindeki kılcal damarların harekete geçmesini sağlayarak saçlarınızın kısa zamanda daha fazla uzamasına katkıda bulunun.

 

  1. Zeytinyağı ve Badem Yağı Uygulayın

 

Erkekler için saçları uzatacak en kolay ve en doğal yöntemlerden biri de zeytinyağı ve bademden yararlanmaktır. Eşit miktarlarda zeytinyağı ve badem yağını karıştırıp hafifçe ısıtın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı bir eldiven yardımıyla saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra doğal bir şampuan ile yıkayın. Düzenli uygulayarak saçlarınızın daha kolay uzamasını sağlayın.

 

  1. Kekik Kullanın

 

Yemeklerin en hoş kokulu lezzet kahramanlarından biri olan kekikten bu kez saçlarınızı uzatmak için faydalanmaya ne dersiniz? 1 litre kadar suya bir miktar kekik ekleyip 5 dakika kaynamaya bırakın. Daha sonra süzüp saç diplerinize uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra durulayın. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu son derece basit yöntem sayesinde saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olun.

 

  1. Lavanta Kürü Uygulayın

 

En hoş kokulardan birinin sahibi olan lavantayla saçlarınızı uzatacak bir formül uygulamaya hazır mısınız? 3 bardak kadar kaynatılmış suya 1 tutam lavanta ekleyin. İyice demlendikten sonra süzüp saç diplerinize uygulayın. Yarım saat bekletip durulayın. Bu yöntemi düzenli olarak haftada 2 kez uyguladığınızda saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.