Erkekler için 6 Tırnak Bakımı Önerisi

Tırnak bakımı, kadınlar kadar erkeklerin kişisel bakımında da önemli bir yere sahiptir. Daha hoş ve temiz görünen ellere sahip olabilmek için erkeklerin tırnak bakımında işine yarayacak birbirinden basit ve etkili 6 öneriye gelin birlikte bakalım…

1. Törpü Kullanın

Düzgün şekilli, kusursuz görünen tırnaklara sahip olabilmek için illa ki kuaför koltuğuna oturmanız gerekmiyor, bunun için basit bir törpü yeterli olabilir.
Tırnaklarınızı eşit boyda kestikten sonra kâğıt törpü yardımıyla bozuk gördüğünüz kısımları törpüleyerek kolayca düzeltebilir, tırnaklarınıza güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2. Tırnak Yemekten Kaçının

Tırnak yeme alışkanlığına sahipseniz tırnak bakımına gösterdiğiniz özenin hiçbir önem taşımadığını bilmelisiniz.
Tırnak yemekten dolayı tırnak ve hatta parmak yapınız bozulur, ortaya kötü bir görünüm çıkar. Eğer sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız tırnak yemekten kesinlikle vazgeçmelisiniz. Bu konuda kendinizi durduramıyorsanız eczanelerde satılan acı ojelerden yararlanmayı deneyebilirsiniz.

3. Krem Kullanın

Birçok markanın el ve tırnak bakımı konusunda başarılı kremleri bulunmaktadır. Kullanımı kolay bu kremleri düzenli bir şekilde tırnaklarınıza uygulayarak tırnaklarınızın beslenmesini sağlayabilir, bakımlı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

4. Tırnak Etlerini Kesin

Tırnaklarınızın bakımsız görünmesine neden olan en önemli faktörlerden biri de tırnak etraflarında çıkan kısa tırnak etleridir. Oysa ki tırnak etlerinden çok kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Ellerinizi yaklaşık 10 dakika sabunlu su içerisinde beklettikten sonra çeşitli iticiler veya makaslar yardımıyla tırnak etlerini kolaylıkla kesebilir, kötü görünümden kurtulabilirsiniz.

5. Eldiven Kullanın

Sağlıklı ve hoş görünümlü tırnaklara sahip olabilmek için tırnaklarınızı daima korumanız gerektiğini unutmayın. Bunun için gerek soğuk havalardan gerekse ellerinizi yıpratacak bulaşık yıkama gibi türlü işlerden korumak için mutlaka uygun bir eldiven kullanımından kaçınmayın.

6. Beslenmenize Dikkat Edin

Tırnak bakımında aslında en önemli adım, içten gelen bir sağlığı korumaktır. Bunun için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Protein, E vitamini, biyotin bakımından zengin besinleri ve yeterli miktarda su içmeyi tercih ederek tırnaklarınızın beslenerek güçlenmesini, sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.