Erkekler İçin 7 Cilt Bakımı Önerisi

Güneşli havalara bayılıyoruz; güneş gözlüğümüzü takıp da şöyle bir dolanmalara daha çok! Ancak unuttuğumuz noktalar var!

1. Güneş Koruyucusu Kullanın

Güneşin zararlı etkilerinin cildimizde yaşlılık belirtilerine dönüşmemesi için güneşten korunmamız gerekiyor. Bunun için dışarı çıkarken mutlaka koruma faktörlü bir nemlendirici kullanmaya özen gösterin.

erkek-bakimi

2. Duş Alırken Dikkat

Duş alırken suyun ısı derecesini yüksek tutarak cildinizin kurumasına yol açıyor olabilirsiniz. Aşırı sıcak bir su ile duş almak yerine ılık hatta dayanabiliyorsanız soğuk suyu tercih ederek cildinizin daha diri ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

italyan-erkek-modasi

3. Nemlendiricilerden Yararlanın

Erkeklerin cildi kadınlara göre daha yağlı bir yapıya sahiptir. Çoğu zaman bir nemlendiriciye ihtiyaç duyulmaz; ancak yine de fazla yağlı olmayan bir nemlendirici ya da losyon cildiniz için güzel sonuçlar yaratabilir.

erkek-modasi

4. Tıraş Zamanını İyi Ayarlayın

Daha az tahriş ve daha kolayca tıraş olabilmek için duştan hemen sonraki zamanlar oldukça verimli olabilir. Duştan sonra tüyler daha esnek ve yumuşak olur. Böylece kızarıklık, tahriş, kıl dönmesi gibi riskleri en aza indirmiş olursunuz.

erkeklerde-cilt-bakimi

5. Peeling Uygulayın

Ayda bir kez aldığınız peeling kremlerini ya da evde hazırladığınız peeling maskelerini uygulayarak nefis bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

erkek-cilt-bakimi

6. Tıraş Yöntemlerine Dikkat

Eğer ki tıraş makinesi kullanacaksanız cildinizin kuru olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde cildiniz pul pul dökülecektir.

Eğer ki sürekli tıraş olmak zorunda ve “sinek kaydı” tabirini uygulamak durumundaysanız mutlaka kaliteli jiletler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

erkek-bakimi

7. Parfüm Yerine Nemlendirici

Tıraş sonrasında güzel kokulara sahip parfümler sürmek hoş olabilir; ancak kötü etkilere sahiptir. Bol kimyasal ve alkol içeren bu ürünler tıraş esnasında tahriş olan yüzünüzün daha kötü olmasına neden olabilir. Parfümler yerine nemlendirici tercih ederek cildinize iyilik yapabilirsiniz.