Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Kadın ve erkek cildi arasında belirgin farklılıklar vardır. Örneğin erkeklerin cildi kadınlardan daha kalındır fakat temel bakım tüyoları hem kadınlar hem de erkekler için neredeyse aynıdır. Bu tüyolara kısaca bir göz atacak olursak;

erkek-cilt-bakimi

1)      Ürün etiketlerini ve içeriklerini göz önünde bulundurun

Cildiniz için herhangi bir ürün seçerken, ürünlerin içeriklerine ve hangi cilt tipine göre olduklarına bakın. Örneğin cildiniz akneye eğilimli ise, cilt temizleyicinizin mutlaka yağ içermeyen bir ürün olması gerekmektedir ya da hassas bir cildiniz varsa parfüm içermeyen, cildinizi tahriş etmeyecek doğal ürünleri tercih etmelisiniz.

erkek-bakim-kremleri

2)      Yüzünüzü Her Gün Temizleyin

Klasik sabunlar içerdikleri sert muhteviyatlardan dolayı cildinizin kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple cildinizi her gün hafif yüz temizleyicileriyle ve ılık suyla temizleyin. 

erkeklerde-cilt-bakimi

3)      Traş Tekniğinizin Önemli

Bazı erkekler için çok kanatlı traş bıçakları gerçekten çok işe yarayabiliyor fakat sıklıkla yüzünüzde traş bıçağı izlerine ya da kıl dönmelerine rastlıyorsanız, o zaman tek ya da çift kanatlı traş bıçaklarını tercih edin. Traş olmadan öncede, cildinizi ve sakalınızı yumuşatmak için ıslatın. Bunun için nemlendirici traş kremlerini de tercih edebilirsiniz. 

erkek-bakim-urunleri

4)      Günlük Olarak Nemlendirici Kullanın

Günlük olarak kullanacağınızı nemlendirici sayesinde cildiniz daha parlak ve genç görünecektir. En iyi sonuç için yüzünüzü ve vücudunuzu duşta ve sonrasında, traş sonrasında nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

erkek-bakimi

5)      Güneş Kremi Kullanın

Güneş izlerine, kırışıklıklara ve hatta cilt kanserine engel olmak için dışarı çıkarken mutlaka ama mutlaka cildinize en uygun güneş kremini sürmeyi ihmal etmeyin. En iyi koruma için 30 faktör ve üzerindeki güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüzünüz için yağsız bir güneş kremi kullanmayı unutmayın.