Erkekler İçin Güneş Gözlüğü Seçme Rehberi

Güneş yüzünü göstermeye başladığı günlerde siz ondan gözlerinizi kaçırmak istiyor olabilir ya da kombinlerinizi daha şık bir şekilde tamamlamak, daha çekici görünebilmek için bir gözlük almak istiyor olabilirsiniz.

Kararınız hangi yönde olursa olsun doğru bir seçim için şimdi sıralayacağımız öneriler sizin yanınızda.
İşte erkeklerin doğru güneş gözlüğü seçebilmesi için dikkat etmeleri gereken 6 önemli nokta:

erkek-gozlugu-modelleri

  • Yüz Şeklinizi Belirleyin

Seçtiğiniz gözlük epey zevkli, şahane bir model olabilir; ancak gözlüğün de sizi seçmesi gerek. Nasıl mı? Gözlük ne kadar hoş görünüyor olsa da sizin yüz şeklinize uyum göstermiyorsa eğer kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu durumu önleyebilmek için gözlük satın almadan önce yüz şeklinizin yuvarlak mı, kare mi yoksa üçgen mi olduğunu iyi saptamalı ve yüz şeklinize uyum gösteren modellere doğru yönelmelisiniz.

gozluk-modelleri

  • Çerçeveye Dikkat

Gözlük şeklini belirlediniz diye işinizin bittiğini hiç sanmayın. Sırada doğru bir çerçeve rengi var. Gözlük şeklinizin yüzünüze yakışması kadar çerçeve renginin de saç ve ten renginize uyum göstermesi gerekmektedir. Seçtiğiniz gözlüğün çerçeve renginin mutlaka saç ve ten renginizle bir kontrast yakalaması gerektiğini unutmayın.

gunes-gozlugu-modelleri

  • Stilinizi Belirleyin

Günlük yaşantınızda nasıl bir kimliğiniz olduğunu keşfedin. Klasik bir tarz mı, sportif bir tarz mı yoksa tamamen sizin yarattığınız bambaşka bir giyim tarzı ile mi hayatınızı sürdürüyorsunuz? Gözlük seçiminizi de genel olarak kullandığınız kıyafetlere göre belirlemeli, tarzınızı gözlüğün hoş dokunuşu ile tamamlayabilmelisiniz.

erkek-gunes-gozlugu

  • Cam Rengi Seçin

Biliyorsunuz, artık gözlük denince eskisi gibi sadece siyah ya da kahverengi cam değil maviden pembeye kadar birçok renk alternatifi rahatlıkla bulunabiliyor. Bu sezon siz de tarzınıza hoş bir fark katabilmek için gözlük camınızı farklı renklerde seçebilirsiniz. Ancak şunu belirtmekte fayda var; eğer ki gözlüğünüzü daha çok araba sürerken kullanacaksanız levha ve ışıkları fark edebilmek için sarı ya da pembe renkleri tercih etmenizin daha doğru olacağını unutmayın.

gunes-gozlugu

  • Stil Kadar Sağlık da Önemli

Stilinizin nasıl olacağını belirlediniz, şimdi sırada kesinlikle atlamamanız gereken belki de en önemli detay var. Evet, göz sağlığı. Eğer ki gözlerinizde herhangi bir rahatsızlık var ve numaralı bir gözlük kullanıyorsanız, güneş gözlüğünüzün de numaralı olması gerektiğini unutmayın. Daha tarz olacağım derken göz sağlığınızdan olmayın.

erkekler-icin-gunes-gozlugu

  • Kalitesine Dikkat

Gözlük, ucuza kaçılmaması gereken aksesuarlardan biridir. Fiyatını abartıp da bütçemi sarsmayayım derken göz sağlığınızdan olmayın. Gözlüğünüzün kesinlikle güneşin zararlı UV ışınlarına karşı iyi bir koruma sağladığından emin olun. Satın alacağınız gözlüğün üzerinde güvenlik simgesi olan CE işaretinin bulunup bulunmadığını kontrol edin ve kararınızı öyle verin.