Erkekler İçin “Kanka” Bulma Rehberi!

Birlik ve arkadaşlık kavramları kabilelere ve göçebe kültürlerinin doğmasına yol açmıştır. Avlanma ve savunma durumlarında gerekli olan birlik ve beraberlik kavramları, erkeklerin birlik kurmasını, birbirini kollamasını ve arkadaşlık etmesini sağlamıştır.  Günümüzde, modernleşen dünyayla beraber, erkeklerin avlanma ya da savunma ihtiyaçları kalmadığı için bu bağlar yavaş yavaş azalmıştır.

erkekler için

Hepimizin çocukluktan bu yana kurmuş olduğu yakın arkadaşlıkları vardır. Eğer yoksa, kendi arkadaş grubumuzu kendimiz bulmalıyız. İşte size uygun arkadaşlıklar kurmanız için bazı tavsiyeler:

– Var olan bir arkadaş grubu bulun! Kendinize uygun bir arkadaş grubu bulursanız, onlara dahil olun, bu en basit çözüm yolu olur.

Three young men walking together on a field

Three young men walking together on a field

– Kendi grubunuzu kendiniz kurun! Bu, size grup içinde kontrol ve özgürlük sağlayacak; çünkü kendinizi başlarına uyum sağlamak için yıpratmayacaksınız.

– Kendi sanal grubunuzu kurun! Sanal alemde, forumlarda arkadaş edinip dışarıda da güzel bir arkadaşlık kurabilirsiniz.

playstation

– Kişisel gelişime meraklı ve sınırları zorlamayı seven kankalar edinin. Onları nerede mi bulacaksınız? Tabi ki seminerlerde, forumlarda ve bloglarda!

– Tüm hafta sonunuzu berber geçirmekte zorlanmayacağınız erkekler bulun. Eğer birisi sinirlerinizi bozuyor ya da üzerinize geliyorsa, sizin için uygun bir aday değildir.

– Kaç kişilik bir arkadaş grubu istediğinize karar verin. Daha az kişinin yanında daha rahat olurum diyorsanız 3-5 kişilik gruplar kurun. Ne kadar fazla, o kadar iyi diyorsanız 6-10 kişilik bir erkek grubu sizin için ideal olabilir.

kanka

– İlk önce kendi iletişim ağınızdaki insanlara bakın. Arkadaşlığınızı derinleştirmek istediğiniz iş arkadaşlarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız ve yaşıtlarınızı düşünün. Facebook’ta ilgi alanınız doğrultusunda bir grup kurun ve bu insanları davet edin.

Peki, gerçek dostluklar kurdunuz, devamını nasıl getireceksiniz? İşte size bazı tavsiyeler:

– Grubunuzdaki erkeklerle ortak ilgi alanları bulun, hayaller ve hedefler koyun. Arkadaşlarınızın hayallerini gerçekleştirmesi için ne gibi aktiviteler yapacağınıza ve ne gibi maceralara atılabileceğinize karar verin.

– Sürekli grubunuzu bilgilendirin. Sırada ne var? En son beraber takıldığınızda yaşadığınız en komik ve akılda kalıcı şey neydi?

– Daha içine kapanık ve pasif arkadaşlarınızı, liderlik görevini verin, onları cesaretlendirin. Gidilecek toplantı ve etkinlikleri koordine etmelerini sağlayın.

– Beraber farklı etkinliklere gidin ve değişik tecrübeler yaşayın. Herkesin dışarıdan bakıp dahil olmak istediği bir grup olun.