Erkekler İçin Olmazsa Olmaz 6 Bakım Önerisi

Güzel görünmek, iyi giyinmek, fit olmak gibi özellikler her ne kadar sadece kadınların üzerine yükleniyormuş gibi olsa da dünyayı güzelliğin kurtaracağını ve bu güzelliğin de sadece kadınlar ile gelmeyeceğini bilmeliyiz. Tüm insanların kendisi için özen göstermesi gerektiğine inanıyor, herkesin bakımlı olmasını istiyoruz. Bu yüzden bakım önerileri bu kez erkekler için geliyor! Son derece basit; ama etkili birkaç detay ile harika bir görünüme sahip olmak mümkün. İşte erkekler için 6 etkili bakım yöntemi!

1. Ağız ve Diş Sağlığı

Karşı tarafı etkilemenin yolu, bildiğiniz gibi sadece sözcüklerden değil o sözcüklerin havaya karışmasına yardım eden bölgenin temizliğinden geçiyor.

Bunun için ağız ve diş temizliğine ekstra bir önem vermenizde fayda var. Günlük temizlik için sadece diş fırçalamakla kalmayıp diş ipi ve ağız suyu gibi malzemelerden de yararlanmayı ihmal etmeyin.

italyan-erkek-modasi

 

2. Tırnak Bakımı

Kadınların erkeklerde en çok dikkat ettiği bölgelerden biri de bakımlı ellerdir. Eller; mümkün olduğunca nemlendiricilerden yararlanmalı, tırnakların içerisi kesinlikle temiz olmalıdır. Her şeyden önce kişisel sağlık için ellerin özellikle temiz olması gerektiğini zaten bilirsiniz de biz yine bir hatırlatalım.

erkeklerde-sac-bakimi

 

3. Sakal Bakımı

Makyaj, bir kadın için ne demekse sakal da bir erkek için o denli önemlidir. Bu yüzden sakallara özen göstermenizde fayda var. Eğer ki sakal seviyor, sakallı seviliyorsanız haftada en az iki kez cildinize peeling uygulamak oldukça iyi olacaktır.

erkek-bakimi

 

4. Tıraş Oluyorsanız…

Ben sakal sevmem, etrafımdakiler de beni sakalsız sevsin diyorsanız doğru bir tıraş olma süreci sizi bekliyor demektir. Tıraş öncesinde ılık suyla cildinizi temizlemek, gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur kıl köklerini yumuşatır ve size daha kolay, zarar vermeyen bir tıraş süreci yaşatır.

erkeklerde-cilt-bakimi

 

5. İyi bir Parfüm Seçin

Kim ne derse desin, parfüm seçimi insanın vizesi gibidir. Teninize ve içinde bulunduğunuz mevsime göre bir parfüm seçimi yaparak etkileyiciliğinizi artırabilir, bakımlı görünümünüzü hoş bir koku ile daha etkili bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

erkek-cilt-bakimi

6. Banyodan Sonra Kurulanın ama…

Islak kalmayın, kurulanın tabii; ama bunu havlunuzla sert hareketler yaparak değil sakin ve tamponlar gibi hareketler yaparak tamamlamaya dikkat edin. Böylece cildinizin tahriş olmasını önler daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olursunuz.

Cilt bakımı konusunda daha detaylı bilgi için şuraya da göz atmak istersiniz belki…