Erkekler için Saç Bakım Önerileri

Tıpkı kadınlar gibi erkekler için de saç bakımı oldukça önemli. Günlük rutininizde uygulayacağınız bu basit önerilerle saçlarınız eskisinden de iyi görünecek ve sağlıklı olacaklar.

erkek-sac-bakimi

1)         Erkekler genellikle sık sık duş alırlar. Oysa saçlarınızın ve kafa derinizin sağlığı için saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız. Haftada 2 ya da 3 kere saçlarınızı yıkarsanız, saç dipleriniz beslenecek ve saçlarınız eskisinden daha güçlü hale gelecektir.

erkek-sac-bakimi-onerileri

2)         Saçlarınız seyrekleşiyor olabilir. Bu durumda kısa saç kesimiyle seyrekleşen saçlarınızı gizleyebilirsiniz ama saçınızı sakın aşırı tarayarak bu durumu düzeltmeye çalışmayın. Kadınlar da bundan hoşlanmayacaktır.

erkek-sac-bakim-onerileri

3)         Yumurta saçlarınız için gereken proteini ve minerali barındırır. Bu nedenle içinde yumurta olan bir saç bakım kremi kullanın. 

erkeklerde-sac-bakim

4)         Doğallıktan vazgeçmeyin ve saçlarınız için çok fazla bakım ürünü kullanmayın çünkü her ne kadar bu ürünler saçlarınız için tasarlanmış olsa bile aşırı kullanımları saçlarınızı yıpratabilir ve eğer mümkünse organik bir şampuan ve saç kremi tercih edin.

sac-bakimi

5)         Duş sonrası saçlarınızı havluyla ovalamak yerine, saç kurutma makinasıyla nazikçe kurutun. Bu sayede saçlarınız daha az kırılacaktır.

sac-bakim-nasil-yapilir

6)         Diğer önemli bir nokta ise saçlarınızı kuruturken aşırı sıcaktan kaçının. Soğuğa yakın bir ısıda saçınızı kurutmak saç diplerinizi besleyecektir. Aşırı sıcakta ise saç diplerinizi kurutarak, saçlarınızı zayıflatır. 

erkeklerde-sac-bakimi

7)         Kafanızı çok sırı bir şekilde şapka ya da berelerden vazgeçin. Saç diplerinizin hava almaya ihtiyacı var. Sıkı bir şapka taktığınızda saç diplerinizin hava almasına engel olarak, saçlarınızı güçsüzleştirirsiniz. 

erkeklerde-sac-bakim-onerileri-nasil-yapilir

8)         Vücudunuza bakma şekliniz saçlarınızı da etkileyecektir. Bu nedenle doğal ve sağlıklı beslenmeye, günlük en az 2 litre su tüketmeye ve uykunuzu almaya özen gösterin. 

sac-bakimlari