Erkeklere Özel 7 Şık Giyinme Önerisi

Günlük hayatta karşı tarafta ilk etkiyi bırakabilmenin önemli yolu, özenli bir dış görünüşe sahip olmaktan geçer. Siz de bu detayın sihrine inanan, en az kadınlar kadar giyimine önem vermek isteyen bir erkekseniz ve şık giyinmenin yollarını arıyorsanız uygulaması kolay bu şık giyim önerilerimize mutlaka göz atın deriz. İşte detaylar…

 

  • Gözlem Yapın

 

Şık giyinme konusunda ne yapmanız gerektiğini hiç bilmiyorsanız çevrenizden tarzı size en yakın gelen insanı rol model olarak seçmekten başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz insanın giyiminde nelere dikkat ettiği, hangi aksesuarları seçtiği gibi detaylara dikkat ederek kendinize uyarlamaya çalışın. Tabii bunu yaparken sizin yaşam ya da vücut şeklinize olan uyumu da göz ardı etmeyin. Bu yöntemle mutlaka siz de kendinize şık bir giyim tarzı yaratabilirsiniz.

  1. Polo Yaka ve Basic Tişörtler Edinin

Ütülenme gerektirmeyen, spor bir şıklık içeren bir giyim tarzına sahip olmak istiyorsanız dolabınızda mutlaka bulundurmanız gereken parçalar, polo yaka ve basic tişörtlerdir. Hiçbir zaman modası geçmeyen ve kolay kombinlenen bu seçimler ile siz de kolayca istediğiniz şık tarzı yakalayabilirsiniz.

  1. Aksesuar Belirleyin

Aksesuar seçimi, bir kombini başarıyla tamamlamanın en önemli noktalarından biridir. Doğru bir aksesuarla giyim tarzınızı kusursuz bir hale getirmek de berbat bir hale getirmek mümkündür. Bu nedenle aksesuar seçimine sandığınızdan daha fazla önem göstermeniz gerektiğini unutmayın. Mümkünse sizi anlatacak, insanların gördüğünde direkt sizi anımsayacak, her zaman kullanacağınız bir aksesuar edinin. Bu bir saat, fular ya da şapka olabilir. Eğer ki doğru bir aksesuar edinirseniz edineceğiniz değişime kendiniz bile inanamayabilirsiniz!

  1. Bütünlük Sağlayın

Nasıl bir giyim tarzına sahip olmak istediğinize net olarak karar verin ve buna göre harekete geçin. Örneğin; spor bir giyim tarzına sahip olmak istiyorsanız basic bir tişörtün altına ona göre spor bir pantolon ve ayakkabı seçerek bütünlük sağlayın. Bir kısmı günlük, bir kısmı daha resmi olacak şekilde bir kombin yaratmanın, gözleri yoracağını ve istediğiniz şık tarza engel olacağını unutmayın.

  1. Kemer ve Ayakkabı Rengi Aynı Olsun

Erkeklerin giyiminde en çok göze çarpan ve uyulması en kolay detaylardan biri de kemer seçimidir. Kemer seçimini ayakkabı rengine ve tarzına göre belirleyin. Bu sayede daha özenli ve şık bir görünüme sahip olun.

  1. Sade ve Desenli Kombinler Oluşturun

Karışık desenlere sahip kıyafetler giymeyi seviyorsanız daha dikkatli olmanız ve iyi bir denge kurmanız gerekir. Örneğin; desenli bir gömlek giymek istiyorsanız altına kesinlikle düz bir pantolon ya da kapri giymeyi tercih edin. Böylelikle birbirini tamamlayan ve göz yormayan şıklıkta bir tarza kavuşun.

  1. Kombinleri Önceden Oluşturun

Dışarı çıkacakken kombin oluşturmak sizin için epey zor bir meseleyse bunu önceden çözmeye ne dersiniz? Boş zamanınızı dolabınızı düzenlemeye ayırın ve tüm giysi ve aksesuarlarınızı birbirine uyumlu olacak şekilde yerleştirin. Bu sayede dışarı çıkacakken kombinleriniz çoktan hazır olmuş olur, kararsızlığa düşerek karışık bir giyim elde etmek yerine şık bir giyim elde edersiniz.