Erkeklere Özel: Saç Beyazlamasını Geciktirmenin Mucize Karışımı!

Özellikle konu erkekler ise bazen beyaz saç karizmatik de olabiliyor laf aramızda. Ancak illa beyaz saç olmasın diyen beylerdenseniz o halde size gizli bir karışım vereceğiz. Bu karışım ile saçlarınıza düzenli olarak bakım yaparsanız, saç beyazlamasını önemli ölçüde geciktirmiş olursunuz. Alerjik reaksiyonlara yol açma ihtimaline karşı, önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemenizi öneririz. Evet, şimdi gelelim mucize karışıma. Hazır mısınız beyler? 😉

Malzemelerimiz artık piyasada sık sık bulunan ve hatta oldukça popüler olan malzemeler. Jojoba yağı, Hint yağı ve hardal tohumu yağı. Hint yağının faydalarını şu yazımızda anlatmıştık, oradan okuyabileceğinizi hatırlatarak mucize karışıma geçelim.

adam

Malzemeler:

1 yemek kaşığı hardal tohumu yağı
2 yemek kaşığı hint yağı
2 yemek kaşığı jojoba yağı

Yapılışı:

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve temiz saça uygulayın. Üzerini bir havlu ile kapattıktan sonra ortalama 10-15 dakika bekletin. Karışımın saçınızda bıraktığı kokudan rahatsız oluyorsanız saçınıza su değdirmeden önce şampuan sürün ve saçlarınızı karıştırın. Ardından durulayın. Düzenli kullanımda saçlarınız güçlenecek ve beyazlaması bir süre daha gecikecektir.

Daha önce paylaştığımız sakal çıkaran kür önerilerimizi okumak için tıklayın.