Bakımlı Olmak Şart: Erkeklerin En Sık Yaptığı 5 Bakım Hatası

Şartlar değişti; metro seksüel erkek denen kavram hayatımıza işleyeli yıllar oluyor. Artık erkekler de bakımlı, erkekler de şık, erkekler de kadınlar kadar bakım konusunda hassas. Evet, belki saçları bigudilenmiş bir erkek göremeyiz ancak kaşları yay, cildi porselen erkekleri aramızda görmek artık şaşırtıcı değil. Ancak bakım uğruna zaman zaman komik duruma düşmek de mümkün. İşte o hatalardan bazıları…

1- Ormanın Kralları!

Erkek ve kadını ayıran en önemli özelliklerden biri vücuttaki kıl oranı. Bu kıllar ile vedalaşmak çok ince bir çizgi. Zira “fazla kıllı”sınız diye kaşlarınızı yay yapmanın inanın hiçbir çekiciliği yok. Göğüs kıllarınız fazla ise onları da almanıza gerek yok çünkü alınmamış kıl, alınıp sonradan çıkan kıla göre çok daha iyidir. Ancak bu konuda muzdarip iseniz kesin çözüm lazer tedavisi! Aman dikkat!

adam

2- Pis ve Uzun Tırnaklar!

İsterseniz Gerard Butler karizmasında olun; eğer tırnaklarınız uzun ve kirli ise kadınların gözünde “karizma” ile pek alakanız yok. Manikür-pedikür yaptırmak istemiyorsanız mutlaka tırnaklarınızın bakımına özen gösterin. Deri döküntüleriniz var ise güçlü bir krem ya da en basiti gül özlü vazelin bile işinizi görecektir.

Close up of man's hand wearing wedding ring --- Image by © Tetra Images/Corbis

3- Parfüm Banyosu!

Güzel kokan erkek candır! Ancak dozunda olmak kaydıyla! Özellikle baharatlı kokuları seviyorsanız sevdiğiniz kadının gözünde “köri” gibi kokmak istemezsiniz değil mi? Fazla baharatın yarattığı köri etkisini kırmak için parfümü kulak memenizin arka tarafına ve şah damarınızın üzerine sıkmanız yeterli olacaktır. Bir de bilekler, nabzınızın her atımı, mis gibi koku yayılacaktır!

yakışıklı adam

4- Eski Jiletler ile Vedalaşma Zamanı Gelmedi mi?

Kullan at tıraş bıçaklarını kullanıp atmayı mı unutuyorsunuz? Yoksa bu kesik ve tahrişli ifadenin size bambaşka bir karizma kattığını mı düşünüyorsunuz? Düşünmeyin çünkü gerçekten yanılırsınız. Taze ve sağlıklı bir cilt her zaman ışıldar! Özellikle kıl köklerinde oluşan iltihaplar can sıkıcı olabilir. Dikkat edin deriz! Bu arada tıraş sonrası mutlaka cildinizi nemlendirerek yumuşatmayı da ihmal etmeyin! Bu yazıyla tıraş sonrası tahrişe elveda deyin.

CB063485

5- Fazla Jöle Kâbusu!

Sözün bittiği yerdeyiz; fazla jöle! Bu nasıl bir güzellik ve bakım kavramıdır bilemiyoruz ancak bildiğimiz şu var ki kalıp gibi duran jöleler ile pek çok kadına göre hiç çekici değilsiniz! Basmakalıp jöle yerine şekillendirici saç köpüklerini tercih edebilirsiniz; aynı etkiyi daha doğal etki edebilirsiniz böylelikle.

Ve tüm bu erkek kişisel bakım ürünlerini tüm Migros Mağazalarında bulabilir, bir tıkla Sanal Market‘ten sipariş verebilirsiniz.