Eski Sevgiliyi Unutamayanlar! Bakalım Sizin İçin Ne Yapabiliriz?!?

Birden bire esen ‘o’nun parfümü,
Uzaklardan yükselen sanki ‘o’nun sesi,
Aniden gaza gelen ‘mesaj atmalıyım’ feveranı,
Arkadaşların ‘ya bırak gitsin sana sevgili mi yok’ avutmaları
Gün içinde belirli ciğer, böbrek ve yer yer dalaktan gelen ‘seviyorum beee’ feryatları… Şu an yazımızı okumaya başladığınıza göre sanırız taze bir ayrılık söz konusu. 🙁 Yılı ya da ayı ne kadar bol haneli olursa olsun, işin içine ‘aşk’ girince unutması da o kadar kolay olmuyor. Eğer eski sevgiliniz ile kalbiniz arasında kaldıysanız ve mantığınız da bu savaşa dahil oldu olacak ise bu satırlar size #iyigelecek.

Eski Sevgiliyi Unutma Kılavuzu

Madde 1: Kabulleniş…

Kabullenin artık. Giden gitti, gittiği gün bitti. Neden sonuç ilişkisine takılıp, günleri harap etmek için yeteri kadar zaman ayırmadınız mı? Tamam, yetti bu kadar, kabullenin; en azından bir süre… Sonrasına tekrar bakarız, söz!

ayrılık

 Madde 2: Tutmayın Küçük Enişteyi, Salıverin Gitsin…

Bazen sakinlik iyidir. Sürekli mesajlar, sürekli hülyalanmalar, sürekli planlar; kalbinize yazık yahu 🙁 Bir süre ara verin kendinize, içinizde tutmayın ve sevgilinizin kalbinizden gitmesine izin verin. Bakın farkındaysanız hep bir ihtimalden bahsediyoruz. Siz şimdilik sakin olun, sonrasına bakacağız dedik daha 1. maddemizde…

ayrılık_acısı

Madde 3: Eve Kapanmayın…

Yorganın altına girip kapanma zamanı değil şu an, aman ha! Dışarı çıkın ve aktif olabildiğiniz kadar aktif olun; gezin, tozun, coşun, eğlenin. Yeter ki içinize kapanmayın, yeter ki kendinize dönmeyin. Bu arada ayrılık acısı çekenlere özel hazırladığımız ‘aman dikkat‘ noktaları da dikkatinizi çekebilir.

Madde 4: “Ya öyleyse…” Demek İçin Doğru Zaman Olmayabilir

Geçmişe bakmayın ve ‘ya öyleyse’ diye kafanızda durumları aklamaya çalışmayın. Geri dönüş imkânsız demiyoruz ancak geçmişe takılı kalırsanız günü kaçırırsınız; kaçan gün de sizin kaybınız olur. Siz neden kaybediyorsunuz ki, o sizi kaybetti!

kadın_erkek_ilişkileri

 Madde 5: Kullandığı Parfümü Hayatınızdan Çıkarın!

Yok öyle AVM’lere gidip ‘o’nun kokusunu kolunuza sıkıp hülyalanmak, hayallere dalmak. Koku, ayrılığın en büyük tetikleyicisidir. Birden sizi alır götürür onla olan zamanları, sonra bir bakmışsınız geri getirmemiş. Aman diyelim!

 Madde 6: Devrilene Kadar Yatağa Gitmeyin!

Uykusuzluk, size onu düşündürebilir. Zaten karanlık, e yatak da rahat şimdi durduk yere tekrar onu düşünmeye gerek yok. Ne zaman ki alt dudağınız televizyon karşısında göbeğinize iner, uyuma zamanı gelmiştir! Yatayım da yatakta uykumu bekleyeyim faslı, şu sıralar size hitap etmiyor.

ilişkiler

 Madde 7: Arkadaşlarıyla Bir Süre Görüşmeyin!

Ondan haber almak bu aralar size iyi gelmeyebilir. O yüzden haber alma potansiyeliniz olan arkadaşları bir süreliğine çıkarın hayatınızdan. Ha baktınız çıkacak gibi değiller, hiç olmazsa ondan  bahsedilmesini önleyin. Şimdi es kaza sizden sonra biriyle beraber olmuştur falan, boşuna sinir olmayalım burada. (Bize ne oluyorsa, biz de sinirlendik bak)

 Madde 8: Şu Sözü Unutmayın!

Bugün olmadığı için ağladığınız şeye, yarın olmadığı için şükür edebilirsiniz. Hayatın ne göstereceği meçhul olduğu kadar, yarının bize ne getireceği de bir o kadar muamma. İyisi mi siz hayıflanmak yerine umutlanın.

‘İmkânsız’ kelimesinin için barındırdığı ‘imkân’, tüm zorluklardan kurtulmak için anahtar kelimeniz belki de… Olamaz mı yani?

Geleneksel Not: Rüzgâr, zirvenin tozunu alır; taşına kimsenin dokunmaya gücü yetmez!