Gözaltı Torbalarını Yok Etmenin 6 Doğal Yolu!

Güzel bir uykunun ardından güneşi karşılamak… Hava tertemiz, içiniz huzurlu… Kendinizi dinlenmiş hissediyor ve yataktan kalkıyorsunuz. Ayna mesaisi başlamak üzere… Usulca gidiyorsunuz, yüzünüzü yıkıyorsunuz. Ve işte güne ilk merhaba; aynadaki yüzünüz. O da ne? Gözaltlarınız pazar torbasından hallice! Oysaki çok da dinlenmiştiniz, tazeydiniz, mutluydunuz. Nereden çıktığı / çıkacağı belli olmayan gözaltı torbalarınız, gününüzü ve modunuzu düşürmesin diye, hal çarelerini araştırdık. Gözaltı torbalarından kurtulmanın pratik yollarını sizin için araştırdık.

cilt-bakimi

1- Patates!

Evet evet, bildiğimiz patates. Önce buzlukta birkaç dakika soğutun. Halka halka kesin ve gözaltlarınıza yerleştirin. Yaklaşık 15 – 20 dakika bekletin. Düzenli kullanımda, torbalarınız azalacaktır.

2- Yumurta Beyazı!

Birkaç yumurtanın beyazına ihtiyacınız var. Güzelce çırpın ve bir fırça yardımıyla gözaltlarınıza sürün. Yaklaşık 15 – 20 dakika bekletin ve sonra ılık suyla yıkayın.

3- Süt Hayat Kurtarır!

Kleopatra’nın da bir bildiği varmış tabi. Yüzyıllardan beri güzelleşmek için kullanılan süt, hem içi hem dışı beslemeye devam ediyor. Sütü buzdolabında bir süre beklettikten sonra içine pamuk batırın ve gözaltlarınıza yerleştirin. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

4- Kaşık Mucizesi!

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Kaşığı soğuk suya batırın ve gözaltlarınıza yerleştirin. Kaşık ılınana kadar bekletin; aşağı yukarı 15 dakikayı bulur sanırız. Düzenli kullanımda gözaltı torbalarınız tarih olacaktır!

5- Göz Kırpın!

Evet evet göz kırpın. Sabah uyandıktan sonra 30 saniye gözlerinizi hızlı hızlı kırpın çünkü gözaltı torbalarınızın sebebi, yeteri kadar göz kırpmadığınızdan da kaynaklanıyor olabilir.

6- Eğer Daha da Vahimse…

Eğer gözaltlarınızla başınız tıbba danışacak kadar dertteyse bu durumda bir uzmandan yardım almanızda yarar var. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Sümer’e gözaltı torbalarının nasıl giderildiğini ve operasyonun aşamalarını sorduk. Şu linke tıklayabilirsiniz.

http://migrostv.migros.com.tr/goz-alti-torbalari-nasil-giderilir-operasyon-asamalari-nelerdir/