Havuç Yağı ile Tanışın: İşte 6 Mucizevi Etki

Kimyasallarla dolu kozmetik ürünleri yerine doğal mucizelerden yararlanmaya devam ediyoruz. Sıradaki malzememiz havuç yağı. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz havuç yağının 6 mucizevi etkisine birlikte bakalım.

1. Cilde Yararlıdır

Doğal bir bitki özü olan havuç yağı, nemlendirici özellikleri ve içerdiği faydalı enzimler sayesinde parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. Tahrişi önler ve onarır.

havuz-yagi1

2. Çatlakları İyileştirir

Doğum sonrası ya da aşırı kilo nedeniyle vücudunuzda oluşan çatlaklara havuç yağı ile veda edebilirsiniz. Düzenli aralıklarla çatlaktan şikâyet ettiğiniz bölgeye masaj yaparak havuç yağı uyguladığınızda çatlakların kısa zamanda iyileşmeye başladığına şahit olabilirsiniz.

havuc-yagi

3. Sağlıklı Saçlar

Saç diplerine masaj yaparak düzenli aralıklarla uygulandığında saç ve saç derisi için olumlu etkilerini kısa zamanda gösterir. Saç uçlarında görülen kırıkların onarılmasına yardımcı olur. Yeni çıkan saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur, saçların çabuk uzaması için adeta sihirli bir iksir gibidir.

havuc-yagi4

4. Bronzlaşmaya Yardımcıdır

Tek başına olamasa da ceviz yağı, kakao yağı, badem yağı, kayısı yağı gibi çeşitli yağlar ile karıştırıldığında bronzlaştırıcı bir etkiye sahip olur. Bronzlaşmak için çeşitli kimyasallarla dolu kozmetik ürünler yerine bu yaz havuç yağı denemeye ne dersiniz?

havuc-yagi3

5. Ağrıları Hafifletir

Vücudun ağrıdan şikâyet edilen bölgesine bir miktar havuç yağı ile yapılan masaj kas ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

havuc-yagi3

6. Lekelere ve Kırışıklıklara Veda

Ciltteki yaşlanma belirtilerine havuç yağı ile dur demek mümkün. Zamanla oluşan güneş lekeleri ve derin kırışıklıklardan şikayetçi olduğunuz bölgelere havuç yağını masaj yaparak uygulayın. Kısa zamanda oluşacak değişimin tadını çıkarın.