Her Erkeğe Lazım: 8 Adımda Çekici Görünebilme Kılavuzu

Dış görünümünüze, kıyafet seçimlerinize ya da kişisel temizliğinize istediğiniz kadar önem verin; çekici görünebilmek bambaşka bir meziyettir. Dünyanın en yakışıklı ya da en güzeli olun, en özel vücut ve yüz hatlarına sahip olun şimdi sıralayacaklarımızdan haberdar değilseniz eğer, bu iş epey eksik demektir.

İşte erkekler için 8 adımda çekici görünebilmenin kılavuzu:

1. Özgüven Sahibi Olun

Unutmayın, kendini çekici bulanlar karşı taraftan da öyle görünürler. Başkalarından saygı ve beğeni elde edebilmenin en önemli yolu, kendinize olan saygı ve sevginizdir. Omuzları düşük, ses tonu yüksek olmayan bir erkeğin ne kadar yakışıklı olursa olsun çekici olabilme şansı oldukça düşüktür.

erkekler-icin-bakim-rehberi

2. Gülümseyin

Gülümsemenin güzelleştiremeyeceği insan, yumuşatamayacağı ortam yoktur. Karşı tarafa abartmadığınız, küçük, sıcak gülümsemeler bırakın. Böylece hem gizeminizi koruyabilir hem de sıcaklığınızı artırarak daha çekici görünebilirsiniz.

erkek-gunes-gozlugu

3. Daha Çok Okuyun

Sadece sosyal medya hesaplarınızda kitap fotoğrafı paylaşmak için kitap almayın. Onları gerçekten okuyun ve her konuda güvenilir bilgilere sahip olun. Bir kadınla ya da arkadaşlarınızla oturduğunuzda onlarla paylaşabilecek güzel bilgileriniz olsun.

erkek-modasi

4. Hobi Edinin

“Çalışmaktan başka vaktim mi var?” gibi bahaneleri bir yana bırakın ve kendinize bir hobi edinin. Her insanın mutlaka ilgi duyup başarılı olabileceği bir hobi vardır. Bunu keşfedin. Dans etmek, resim yapmak, enstrüman çalmak, balık tutmak gibi hangisi size yakın geliyorsa onu seçin ve kendinizi geliştirin. Böylece hem belki yeni bir meslek edinecek hem de daha çekici görünebilmeyi garantilemiş olacaksınız.

erkek-modasi

5. Nezaketli Olun

Erkeğin sert bir mizaca sahip olması “gerekliliğini” unutun. Kadın ya da erkek hangi cinsiyette olursak olalım, bu hayatın inceliklere, zarif düşüncelere kesinlikle ihtiyacı var. Özür dilemekten, teşekkür etmekten, yardımcı olmaktan, üzüldüğünüzü ya da çok sevdiğinizi belirtmekten çekinmeyin. Bu sizi hem güzel bir insan yapar hem de daha çekici bir izlenim kazanmanızı sağlar.

kadin-erkek

6. Aynı Olmayın

“Bu senenin modası bunları öngörüyor” gibi basmakalıp yargılara uymanız gerekmiyor. Kendi tarzınızı yaratın. Gerek kıyafet gerek yaşam seçimleri olarak bunu daima yansıtmaya çalışın. İnsanların aklına seçimlerinizle gelebilmeyi başarın.

erkeklerde-cilt-nemlendirme

7. Başarı Hedefleyin

Hayata karşı belki 1-0 geride başlamış olabilirsiniz; ancak bunun değişmesinin sadece sizin elinizde olduğunu unutmayın. Sadece çok çalışmayı hedefleyin ve başarıdan başarıya koşun. Emin olun başarı, birçok şeye göre sizin daha çok çekici görünmenizi sağlayacaktır.

erkek-modasi

8. Parfüm Kullanın

Koku hafızasının çok güçlü olduğunu ve karşı tarafta şahane bir etki bırakabilmenin en kolay yolunun doğru seçilmiş bir parfüm olduğunu unutmayın. İnsanların sizi hatırlayabileceği, sizinle özdeşleşecek etkili bir parfüm kullanarak en çekici siz olabilirsiniz.