Karizmatik Beylere Özel: Sakal Çıkartan Doğal Kürler

Sakallarınız istediğiniz yoğunlukta çıkmıyor ve bir türlü o hayal ettiğiniz görünüme kavuşamıyorsanız bu yazımız tam size göre. Evde hazırlanan basit kürler ile sakallarınızın daha gür çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sizin için araştırdık.

1- Sarımsak Kürü

Önce jilet ile bir güzel tıraş olun. Sonra yüzünüze hiçbir şey sürmeden direkt sarımsak kürünü hazırlamaya soyunun. Sarımsakları dövün ve suyunu yüzünüze sürün. Oldukça kötü kokacak olsanız da dayanın. Biraz bekledikten sonra önce pamuk ile silin sonra da bir temizleme jeli ile yıkayın. Cildiniz yanabilir ya da tahriş olabilir bunu da söylemeden geçmeyelim bu nedenle mutlaka doktorunuzun onayı ile kalkışın bu işlere.

sarimsak

2- Vitamin Kürü

Eğer sakallarınız çıkıyor ama zayıf duruyorsa onları güçlendirmenin doğal bir yolu ile devam edelim. İhtiyacınız olan yağlar; biberiye, hint ve badem yağı. Bunlara ek olarak bir de E vitamini kapsülü ekleyin. Hepsini bir güzel karıştırın ve sonra sakal diplerinize yedirerek masaj yapın. Sakallarınızı daha gür çıkacaktır.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari

3- Maya ve Yoğurt Kürü

Bir diğer karışım ise yaş maya ve yoğurt. Yarım paket yaş maya ile birkaç yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürün ve ortalama 20 dakika kadar bekletip ılık su ile yıkayın. Yaş maya ve yoğurt karışımı, sakallarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

yoğurt

4- Zeytinyağı Kürü

Zeytinyağının iyi gelmediği bir şey var mıdır şu hayatta acaba 🙂 Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp cildinize sürerseniz, sakal oluşumuna güzel bir yatak hazırlamış olabilirsiniz.

zeytinyağı

Yazımızın finalinde de Şems Arslan’ın şahane bir önerisinden bahsedelim. Erkeklerde saç dökülmesine iyi gelen maske tarifini izlemek için tıklayın.