Kısa Sürede Bronzlaşmak İçin Bunları Yapın!

Yaz gelince adeta deri değiştirmeyi pek seviyoruz. Bronzlaşmayı amaç ediniyor, kıyafet renk seçimlerini bile bronzluğumuzu belli edecek şekilde yapıyoruz. “En hızlı ben bronzlaşayım!” diyenler yaklaşın, size nefis önerilerimiz var.

1. Ölü Derilerden Kurtulun

Derinlerden başlıyoruz. Bronzlaşmanın önündeki en büyük engel, cildinizde ölü derilerin yoğun olmasıdır. Bunun için cilt temizliğinize gereken önemi vermeli en az ayda bir kez peeling uygulamalısınız. Böylece bronzlaşmak için etkili ve önemli olan bir ön hazırlığı tamamlamış olacaksınız.

erkek-bakim-kremleri

2. Kahveden Bu Kez Fal Bakmayın

Kahve telvesinin cilt için birçok önemli yararı olduğunu biliyoruz. Sırada bronzlaşmaya sağladığı katkıda. Bir fincan kahve tozu ve 2 çorba kaşığı zeytinyağından hazırlayacağınız karışımı bronzlaşmasını istediğiniz bölgelerinize sürerek mükemmel bronzluğa kolayca ulaşabilirsiniz.

kahve

3. Limon Suyu

Limon, melanin üretimini artırır ve cildin güneş ışınlarına karşı olan duyarlılığını yükseltir. Böylece güneşlenirken bronz sonuçlara ulaşmanız kolaylaşır.

feslegenli-limonata

4. Bebe Yağı

Onu hep bebekler kullanacak değil ya bu kez de cildine bebek kadar önem veren kadınlar kullansın değil mi? Hızlı bronzlaşmak istiyorsanız ve biraz koyu bir ten rengine sahipseniz sizin için en iyi seçenek mis kokulu bebe yağları olabilir. Güneşlenmeden önce cildinize uygulayacağınız bebe yağı sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak mümkündür.

bebe-yagi

5. Zeytinyağı Desteği

Zeytinyağının da tıpkı kahve telvesi gibi cilt için birçok önemli faydası vardır. Sırada bronzlaşmaya sağladığı katkıda. Güneşlenmeye başlamadan önce cildinize uygun bir güneş kremi sürmek yetmez bir de zeytinyağı ile desteklemek gerekir. Böylece cildinizi hem beslemiş ve nemlendirmiş olursunuz hem de istediğiniz bronzluğa ulaşmada katkıda bulunmuş olursunuz.

zeytinyagi5

6. Doğal Yağları Unutmayın

Bronzlaşmak için katkıda bulunan kozmetik ürünlerin yanı sıra birçok doğal yağ seçeneği bulunduğunu unutmayın. Havuç ve kayısı yağını karıştırarak doğal bir bronzlaştırıcı hazırlamanız mümkün. Açık bir ten rengine sahipseniz özellikle de kakao yağı size acısız ve hızlı bir bronzlaşmanın anahtarını verecektir. Bunların yanı sıra Hindistan cevizi yağı, buğday yağı, avokado yağı, yeşil çay özü, ayçiçek yağı ve susam yağı da kullanabileceğiniz seçenekler arasında.

susam-yagi-yararlari

7. Önce Nemlendirin

Yapılan birçok araştırmada nemli ciltlerin kuru ciltlere göre daha hızlı bronzlaştığı ispatlanmıştır. Güneşlenmeden önce vücudunuza süreceğiniz nemlendirici bir losyon ile harika sonuçlar kazanabilirsiniz.