Moda’da Yeni Trend “Normal Olmak!”

Gün geçmiyor ki, modada yeni bir akım başlamasın! Bu kez karşımıza çıkan moda akımı, Normcore! Yani normal olmak. Nasıl mı normal olunur? Elbette donuk, pastel renklerde ve sıradan kıyafetleri tercih ederek!

 

Rahat ve kullanışlı giyinmeyi esas alan bu akım, aslında modaya bir başkaldırı! Belirli kalıplara bağlı kalarak giyinmeyi reddeden normcore, modada aynılaşmaya isyan ediyor. Farklılıkların peşinde koşmak gerektiğini vurgulayan normcore akımının öncüleri, modada bireyselleşmek gerektiğini belirtiyorlar.

moda

Bu akımda “Jerry Seinfeild” karakterinin ve Steve Jobs’ın giyim tarzı örnek olarak gösteriliyor. Klasik bir spor ayakkabı, bol kesimli kot ve standart kesimli ve desenli bir gömlek ile modada farklılığı amaçlayan normcore akımı Amerika Birleşik Devletleri’ni kasıp kavurmaya başladı bile! Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacağı ise, merak konusu! Belki de Türkiye’deki öncüleri siz olursunuz!

 

SAN FRANCISCO - JANUARY 27: Apple Inc. CEO Steve Jobs demonstrates the new iPad as he speaks during an Apple Special Event at Yerba Buena Center for the Arts January 27, 2010 in San Francisco, California. Apple introduced its latest creation, the iPad, a mobile tablet browsing device that is a cross between the iPhone and a MacBook laptop.   Justin Sullivan/Getty Images/AFP

SAN FRANCISCO – JANUARY 27: Apple Inc. CEO Steve Jobs demonstrates the new iPad as he speaks during an Apple Special Event at Yerba Buena Center for the Arts January 27, 2010 in San Francisco, California. Apple introduced its latest creation, the iPad, a mobile tablet browsing device that is a cross between the iPhone and a MacBook laptop. Justin Sullivan/Getty Images/AFP

 

Dolabınızın bir köşesinde anne-babanızdan kalma bir kot pantolon ve klasik bir gömlek varsa normcore akımının bir öncüsü oldunuz bile! Aksesuar gibi detaylara yer vermeyen akımda farklılığınızı ortaya koymak istiyorsanız, farklı renkleri tercih etmelisiniz, hepsi bu!